Dana1208
10.08.13,15:19
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Mám online shop. Zákazníčka vrátila poškodený tovar (nohavice sú 2x zastrihnuté na stehne), ona ale tvrdí, že nohavice poslala v poriadku, že si to vymýšľame. Keďže tovar kontrolujeme veľmi precízne pri príchode nového tovaru, pri odosielaní zákazníkovi aj pri vrátení od zákazníka, nie je možné, aby tam tá chyba bola, keď sme jej to zaslali. Keďže obe strany sú presvedčené o svojej pravde, neviem, ako z toho... Ponúkla som jej zaslanie nohavíc nazad, čo odmieta. Žiada vrátiť celú sumu, rada by som to nejako seriózne riešila, ale nemôžem jej predsa vrátiť plnú hodnotu tovaru, keď je už nepredajný.
Máte pre mňa nejaký návrh?
Zdravím.
Dana
kopretinka
10.08.13,17:40
z akého dôvodu vrátila a po akom čase?
Dana1208
11.08.13,07:21
Dávame lehotu na vrátenie 14 dní, vrátila tovar v lehote (dôvod nemusí udávať).
kopretinka
11.08.13,07:37
zo zákona je 7 dní bez udania dôvodu.Ja by som 14 dní nedávala,to je dlhá doba,niekto si niečo kúpi,cez víkend použije a potom vráti,aj toto bude ten istý prípad.A visačky sú nepoškodené,alebo utrhnuté?Vyzerajú nohavice,že boli nosené,prípadne nie sú cítiť po cigaretovom dyme? alebo parfumom? takto by ste dokázali,že ich použila a už ich nepotrebuje a preto ich chce vrátiť
KatulkaZ
11.08.13,09:55
To je teda zapeklitá situácia, ale viem presne ako to myslíte. Ak naozaj viete, že ste to odosielali v poriadku a kontrolovali, tak by som jej peniaze späť určite neposielala. vymenila by som jej produkt s tým, že na vašej strane chyba nebola, že sa mohlo stať treba niečo na pošte atď
kopretinka
11.08.13,10:18
na poštu by som to nezvaľovala,ak bol balík nepoškodený.to jej môže rovno vrátiť peniaze,stratová bude tak či tak......zostanú jej poškodené nohavice,ktoré zákazníčka poslala naspäť....
Dana1208
11.08.13,12:13
Na pošte sa to určite nestalo, balík bol neporušený, ale zaujímavé je, že aj vnútorný obal nohavíc bol neporušený. Visačky v poriadku, nevyzerajú nosené. Pripadá mi to skôr ako by sa nejaké decko hralo s nožničkam (možno si to ona naozaj nevšimla) alebo druhá možnosť, ak sa snažila otvoriť obálku v ktorej to prišlo nožnicami... ale to by asi nezastrihla 2x (sú to 2 zástrihy). Zajtra sa chcem poradiť na SOI-ke, ako by som to mohla spravodlivo vyriešiť, ale zákazníčka podľa jej vyjadrenia očakáva plnú sumu za nohavice. Ozaj, myslíte, že je to dobrý nápad, volať kôli tomu na Štátnu obchodnú inšpekciu? Na druhej strane by som mohla zákazníčke ukázať, že sa SOI-ke nevyhýbam, keď už sa mi vyhráža, že to tam nahlási alebo bude prípad medializovať. To sú teraz silné argumenty zákazníkov - SOI a medializácia. Dosť to účinkuje, pretože ako som čítala dobrý inšpektor SOI je iba vtedy dobrý, ak nejaký problém pri kontrole nájde. A preto oni vždy niečo nájdu.
Dana1208
11.08.13,12:15
Asi máte pravdu, zredukujem tých 14 dní na zákonom stanovených 7 dní. Chcela som byť veľkodušná...
kopretinka
11.08.13,12:18
to sa dnes nevypláca.
kopretinka
11.08.13,12:21
obch.inšpekcia sa s tebou nebude baviť,oni sú ochrancovia zákazníka,nie podnikateľa.už tu niekto na porade písal,že sa chcel tiež poradiť,ale odpinkali ho....ale skúsiť môžeš....
Mirka144
19.08.13,11:18
Aj ja by som chcela poradiť, zakaznička mi vratila tovar, poslala ju ako doporučenú zasielku 1. triedou, lenže zasielka mi prisla poškodena, obalka bola otvorena a skrcene boli saty, vytahane a pod. cize by som ich nemohla dalej predať.Chcela som podať reklamaciu na pošte, ale kedže som ja balicek neposielala a nemam ani podaci listok tak som ju nemohla urobit, to moze len odosielatel, mi odporucili aby som poskodenu zasielku neprebrala ze oni ju vratia naspat aj so zapisnicou, zakaznicka sa mi vyhraza ze to bude riesit inak ze chce peniaze, tvrdi mi ze nemala ani fakturu v balicku co nie je pravda a az ked som ja popisala vady tak mi odpisala ze uz boli poskodene, je to tvrdenie proti tvrdeniu.Viete mi nieco poradit alebo ci mi nieco hrozi ak by mi prisla kontrola
Dana1208
02.09.13,12:20
Zdravím Mirka, tú poškodenú zásielku si naozaj nemala preberať. Teraz už sa nedá zistiť, či sa to poškodilo na pošte alebo to zákazníčka poslala poškodené. Ja som to doriešila tak, že som spísala zápisnicu za prítomnosti 2 svetkov, že sa nohavice vrátili rozstrihnuté a poslala som ich s listom a informáciou o zápisnici zákazníčke naspäť. Tiež sa vyhrážala medializáciou a SOI-kou, ale zatiaľ je ticho ... je to teraz 2 týždne. Aj tak som presvedčená, že sa jej deti hrali s nožnicami... Ale v tvojom prípade je to ťažšie dokazovať, kto to poškodil...
Mirka144
06.12.13,11:52
Ahoj Danka, dakujem za odpoved, ja som nakoniec zakaznicke vratila peniaze, vyhrazala sa pravnikmi tak som to radsej neriskovala, nestoji mi to za to... Ale ak by som mala taky pripad v buducnosti tak to budem riesit ako ty, s tymto som sa stretla prvy krat. Nevies mi poradit lebo mi zakaznik vratil tovar bez udania dovodu, ale uz po lehote 7 pracovnych dni, tovar prebral 26.11.2013 a dnes 6.12.2013 mi poslal balicek co je po termine a v obchodnych podmienkach mam uvedene ze zasielky ktore nebudu vopred oznamene nebudu prevzate, neviem ako sa mam zachovat ci mu to mam oznamit mailom alebo to neprebrat zatial mam len oznamenie od postarky. A ako riesis neprebrate dobierky, nemam ich vela ale stve ma to ked si zakaznicka objedna tovar a neprevezme to, naco potom objednava. Dakujem za odpoved
arizona
06.12.13,12:58
Ak vracia tovar po termine, nie si povinna ho prevziat
Dana1208
01.01.14,13:38
Ahoj Mirka, prepáč, až dnes som si všimla Tvoj odkaz. Ja to s tou lehotou na vrátenie tovaru neberiem až tak striktne. Najprv som mala 2 týždne, potom som to skrátila na zákonnú lehotu 1 týždeň, ale to hlavne kôli tomu, lebo ma vytáča, keď sa mi šaty vrátia - sú síce v poriadku, ale je z nich cítiť, že boli použité pri nejakej akcii (cítiť z nich voňavku a cigaretový dym), lenže toto sa nedá nijako dokázať a nechcem sa so zákazníčkou o tom naťahovať. Takže preberiem vrátený tovar aj po lehote 7 dní bez problémov, dôležité je pre mňa, že je tovar fyzicky v poriadku. Neprevzaté zásielky aj nám spôsobujú kopec nákladov na poštovné, ale bohužiaľ s tým neviem nič urobiť, najnovšie posielam tým zákazníčkam taký list (mailom) o tom, že porušili zmluvu a spôsobili nám zbytočné náklady v takej a takej výške a že žiadame, aby nám to v urč.lehote zaplatili na účet, inak to budeme riešiť cez právnika (zatiaľ som poslala iba 3 také upomienky), ale peniaze neprišli. Myslím, že nemáme nejakú šancu to od nich vymáhať, je to zrejme riziko podnikania. Inak - ak obchoduješ s oblečením - rada by som sa s tebou poradila o probléme reklamácií tovaru od veľkoobchodov. Zadala som takú otázku tu na porade pod názvom "Ako majiteľ /manager Online Shopu - akceptujete chybný tovar z veľkoobchodu s oblečením?"(Dnes, 01:38) môžeš mi napísať tvoje skúsenosti tam alebo na lavida5521 zav. gmail.com ? Bola by som rada. Budeme si pomáhať :)