Mišulik
10.08.13,17:43
Dobrý deň,
prosím vás viete mi niekto poradiť či pri prevode obchodného podielu v sro pri 3 spoločníkoch,kde 2 z nich predávajú svoj podiel na 3 osobu a tretia osoba v Zmluve o prevode obchodného podielu pristúpi k spoločenskej zmluve či je potrebné k zápisu zmien do OR dodať plné znenie Spoločenskej zmluvy? Ak áno ide o pôvodnú spoločenskú zmluvu podpísanú a overenú pôvodnými spoločníkmi pred rokmi?ďakujem za pomoc.M.
kremienok76
10.08.13,19:00
Nový spoločník pristupuje k SZ v Zmluve o prevode OP, netreba podávať úplné znenie SP.


Robila som niekoľko prevodov OP, posledný cca tri týždne dozadu, jednoosobová sro celý predaj na inú osobu a prílohy na OR SR boli: plná moc na mňa ako navrhovateľa, rozhodnutie spoločníka, zmluva o prevode, podpisový vzor nového konateľa ... myslím, že pravidlá sú rovnaké, úplné znenie nie je potrebné
Mišulik
10.08.13,19:46
ďakujem veľmi pekne :-)
zuzanaK25
11.08.13,18:31
Podla mojho nazoru musi sa urobit bud uplne znenie spolocenskej zmluvy (to podpisuje konatel) alebo dodatok k spolocenskej zmluve, kedze sa menia spolocnici. Blizsie informacie najdes asi aj na stranke www.akmv.sk. Maju aj online chat tak sa pripadne informuj, mne casto pomohli.
KEJKA
11.08.13,18:43
Potrebuješ úplné znenie SZ, podpisuje aktuálny spoločník.........nie spoločník ale konateľ, pardon
opravujem na základe upozornenia z 22.59
úplné znenie SZ podpisuje konateľ, on nesie zodpovednosť za jej úplnosť a správnosť. Spoločníci vyjadrujú súhlas so zmenami podpisom zápisnice VZ.
Spoločníci podpisujú iba prvopis SZ pri zakladaní sro.
Moja SRO
11.08.13,19:59
.....akurát, že podpisuje konateľ, KEJKA
Mišulik
12.08.13,04:56
ďakujem za informáciu
kremienok76
12.08.13,05:34
predaj OP podpisujeú nový a starý spoločník, konateľ s tým nemá nič spoločné, ten môže byť aj tretia osoba niekto úpne mimo podielov spoločnosti