kabko
10.08.13,16:53
Dobrý deň poraďáci :)
Chcel by som kúpiť tovar od fyzickej osoby - nepodnikateľa. (Bol SZČO, no živnosť zrušil, nakoľko sa dostal do finančných problémov).
Čo všetko budem potrebovať (ktoré dokumenty), aby bolo všetko v poriadku? Tým "ja" myslím s.r.o.
Ešte chcem dodať : platbu chce cash, nakoľko na účtoch v banke má exekútora.
Aký doklad budem potrebovať JA ak mu vyplatím peniaze za tovar v hotovosti?

Vopred ďakujem za pomoc.
a_je_to
11.08.13,19:31
Kúpiť možno od občana veci cez kúpnu zmluvu, podľa § 588 Občianskeho zákonníka. Ak zmluva bude obsahovať prehlásenie, že predávajúci prevzal kúpnu cenu pri podpise zmluvy a podpisy kupujúceho a predávajúceho, tak netreba už nič iné. Ale .... ak je v exekúcii, tak pozor. Lebo už upovedomenie o začatí exekúcie obsahuje zákaz povinnému nakladať s majetkom, podliehajúcim exekúcii. Okrem toho, príjem z predaja veci z podnikania, predanej do 5 rokov od ukončenia podnikania podliehajú zaneniu v priznaní ... ak bude mať zdaniteľný príjem vyšší ako 1867 Eur v roku.
tictac7
11.08.13,19:57
...doplním a_je_to - pozor ešte na zákon o obmedzení platieb v hotovosti - v tomto prípade je to 5.000,-- EUR. Inak len cez účet.
kabko
12.08.13,13:24
Ďakujem. Presne toto som potreboval vedieť.
kabko
12.08.13,13:25
Ďakujem za upresnenie.. :)