W.u.n.j.o
10.08.13,19:52
Potrebujem vedieť, ako je to s legalitou istého úkonu.

Mám napríklad eshop, kde si bude chcieť klient kúpiť napríklad hodinky. Ja mu v obchodných podmienkach (alebo neviem ako sa to presne volá) napíšem že ja som len sprostredkovateľ a dané hodinky ja vlastne kúpim až po tom čo mi on pošle peniaze na účet. Keď mi ich teda pošle, ja mu objednám hodinky u svojho dodávateľa a pošlem mu ich.

Je tu všetko v poriadku, alebo nie? Pýtam sa, pretože sa mi zdá, že som niekde niečo čítal no niesom si istý.. ďakujem a prepáčte za moje trápne vyjadrovanie sa - nijaký lepší spôsob ako priblížiť problém ma nenapadol :)

Ešte drobnosť: Avalik z tvojho príspevku mi vzišlo, že ja som teda povinný držať záruku a byť ochotný vymeniť tovar, pretože som predajca. Ak by som to ale nastavil tak, že zákazník by celý čas vedel, že som len sprostredkovateľ a tak isto by vedel kto je dodávateľ (s tým, žeby to išlo cezomňa z dôvodu vybavenia cla a odoslania hotového tovaru zákazníkovi) stále som povinný?
avalik
10.08.13,18:01
a ako to bude so zarukou, ked ty si len sprostredkovatel ... tovar odosles zakaznikovi ty alebo mu pride balicek z Ciny a chudak zakaznik bude mat problem s colnicou?

doplnenie: v tom pripade si bezny predajca, daj si dlhsie lehoty dodania, zakaznik nemusi vediet, ze tovar nemas na sklade

zaruku musis dat podla zakona - 24 mesiacov - bez ohladu na to ake podmienky ti da tvoj dodavatel

zaroven ale zakaznik ma pravo na vratenie tovaru do 7 pracovnych dni bez uvedenia dovodu a ty si povinny mu vratit peniaze do 15 kalendarnych dni

doplnenie 2:

tak na to "sprostredkovanie" si pre istotu nechaj urobit vyklad u pravnika

... a moj osobny nazor? kupujem len tam kde mi daju zaruku. nie ze sa vyhovaraju ze zaruku si mam uplatnit u niekoho v Cine - to si potom rovno kupim tam a neplatim nejakemu sprostredkovatelovi ;)
buchač
10.08.13,18:09
Zacitujeme si trošička :
..." Ja mu v obchodných podmienkach (alebo neviem ako sa to presne volá)..."...

ZRUŠ ten e - shop .....čím skôr , tým lepšie ....
Ty v podstate nevieš nič ....
http://www.porada.sk/search.php?searchid=682757

Ale snáď sa naučíš ...
W.u.n.j.o
10.08.13,18:13
môžem sa tiež vyjadrovať tak aby si si myslel, že som založil už milión eshopov.. nebolo by to ťažké.. ale nie - nezaložil som.. toto je môj prvý biznis, mám 18 rokov a hej.. naučím sa :) tvoja odpoveď mi však nedala nič, takže od teba ťažko
W.u.n.j.o
10.08.13,18:14
ako to bude so zárukou to ešte zisťujem. čo sa týka colnice všetko vybavujem ja... zákazníkovi to dôjde priamo odomňa (akurát po trochu dlhšom čase.. čas kým mi to príde a kým mu to odošlem)
buchač
10.08.13,18:15
Mne otvorí Tvoj profil - presnejšie všetky príspevky ...
avalik
10.08.13,18:19
doplnila som odpoved
avalik
10.08.13,18:20
buchy, mne ten odkaz tiez dava upozornenie
lujza.j
10.08.13,18:26
aj mne, ale kukla som si jeho príspevky...pomoc...ešte že kupujem z overených eshopov, lebo ked takto začínajú...že nemajú ani šajn...tak konec japonec:D
W.u.n.j.o
10.08.13,18:29
Tvoja odpoveď mi pomohla a taktiež to doplnenie, o tomto som ani nevedel. Takže nič nezákonné teda nerobím ak vezmem od človeka peniaze a tovar kúpim až po tom. Ďakujem :) ...predsa som ešte ale doplnil otázku
W.u.n.j.o
10.08.13,18:34
psssst, eshop ešte nebeží, nikomu nebolo ani nebude ublížené ;)
ivka70
10.08.13,18:37
Ja len poznamocku: budes musiet dovazat nieco hodne specificke, co inde nedostat, ked si myslis, ze pri dnesnych moznostiach si budu u teba zakaznici nieco objednavat za takych nevyhodnych podmienok.
V podstate ta bude zakaznik tak cca. mesiac uverovat. Za ten mesiac sa moze pohnut cena tovaru aj o 10-20% dolu.
Mna by to ako potencialneho zakaznika neoslovilo.
kopretinka
10.08.13,18:40
W.u.n.j.o
10.08.13,18:42
ďakujem za upozornenie. to čo som tu napísal je iba príklad, samozrejme že takto hlúpi biznis by som nestaval.. :D ja sa ako idiot iba tvárim 8)
W.u.n.j.o
10.08.13,18:45
nestačili.. študoval som ich dosť
avalik
10.08.13,18:54
mas dalsie doplnenie :)
KoxXxo
11.08.13,04:09
tak ja napríklad nikdy dopredu neplatím.
lujza.j
11.08.13,04:59
ani ja....
arizona
11.08.13,07:04
Ak to nie je tajne,mozes napisat o aky tovar sa jedna?

Lebo podla toho co pises,je to dost nevyhodne pre zakaznikov,kedze by si chces najskor obdrzat peniaze,az potom objednat a nasledne poslat zakaznikovi a pritom by si najradsej nemal ziadnu zodpovednost,len sa chces tvarit ako sprostredkovatel.
Ak je to tovar,ktory ponukaju aj ine eshopy, tak ta konkurencia prevalcuje uz len tym, ze tovar ma skladom,alebo posle rychlejsie a za vyhodnejsich podmienok.
kopretinka
11.08.13,07:14
ja áno,nikdy som nemala problém