hana 10
15.03.06,14:21
pomozte prosim:

anicka (platca dph) spravi fakturu do spanielska pre pedra (platca dph), da na fakturu dph alebo nie? preco?

niekedy inokedy zasa pedro zo spanielska (platca dph) vystavi fakturu na slovensko pre anicku (platca dph), napise tam dph? ak ano, anicka si ho niekde vyziada?

dakujem
jamajka
15.03.06,13:27
pomozte prosim:

anicka (platca dph) spravi fakturu do spanielska pre pedra (platca dph), da na fakturu dph alebo nie? preco?

niekedy inokedy zasa pedro zo spanielska (platca dph) vystavi fakturu na slovensko pre anicku (platca dph), napise tam dph? ak ano, anicka si ho niekde vyziada?

dakujem

To dosť záleží od toho, čo chce Anička Pedrovi faktúrovať .....
hana 10
15.03.06,13:36
To dosť záleží od toho, čo chce Anička Pedrovi faktúrovať .....

prace na pocitaci: projekcna cinnost, 3d vizualizacie, grafika
jamajka
15.03.06,13:42
prace na pocitaci: projekcna cinnost, 3d vizualizacie, grafika

uuuuups. to sú služby? softvér? ako to Anička dodá Pedrovi? A v ktorom štáte?
hana 10
15.03.06,13:54
uuuuups. to sú služby? softvér? ako to Anička dodá Pedrovi? A v ktorom štáte?

anicka sedi v piestanoch pri pocitaci, kresli obrazky a posiela ich pedrovi internetom do spanielska, sem tam si spravi sluzobnu cestu (najradsej v lete), vtedy preberu osobne pracovne veci niekde v bare pod palmou pri sangrii.

pedro sedi pri pocitaci v madride, kresli trochu ine obrazky a posiela ich anicke do ziliny tiez internetom.

su to sluzby, rozhodne to nie je software.
ALBO
15.03.06,18:12
anicka sedi v piestanoch pri pocitaci, kresli obrazky a posiela ich pedrovi internetom do spanielska, sem tam si spravi sluzobnu cestu (najradsej v lete), vtedy preberu osobne pracovne veci niekde v bare pod palmou pri sangrii.

pedro sedi pri pocitaci v madride, kresli trochu ine obrazky a posiela ich anicke do ziliny tiez internetom.

su to sluzby, rozhodne to nie je software.

Možno by bolo dobre, keby si Anička, keď pôjde na pláž s pedrom najbližšie, zobrala zákon o DPH, pedro si môže vziať 6. smernicu a spolu pod palmou nech si prečítajú § 15/7 a 8, No a ak nedostanú úpal, možno na niečo spolu prídu.
hana 10
17.03.06,15:22
Možno by bolo dobre, keby si Anička, keď pôjde na pláž s pedrom najbližšie, zobrala zákon o DPH, pedro si môže vziať 6. smernicu a spolu pod palmou nech si prečítajú § 15/7 a 8, No a ak nedostanú úpal, možno na niečo spolu prídu.
vdaka za pomoc albo, vzdy radis, nastudujte si zakon?!
prepac nie som ekonom, urcite su tam odkazy, vynimky, aktualizacie... ma s tym niekto skusenost a mohol by mi to vysvetlit?

totizto ak tomu dobre rozumiem, ak napr. anicka (platca dph), prefakturuje peniaze cez pedra spat na slovensko na zuzku (neplatca dph), dph sa strati?!
ALBO
17.03.06,18:37
vdaka za pomoc albo, vzdy radis, nastudujte si zakon?!
prepac nie som ekonom, urcite su tam odkazy, vynimky, aktualizacie... ma s tym niekto skusenost a mohol by mi to vysvetlit?

totizto ak tomu dobre rozumiem, ak napr. anicka (platca dph), prefakturuje peniaze cez pedra spat na slovensko na zuzku (neplatca dph), dph sa strati?! Hana, teraz naozaj neviem, či sa pýtate vážne, alebo si robíte srandu. Za prvé §15/7,8 nie je Zákon ale len pár riadkov. Nikto asi za vás tú službu nepomenuje. V § 15/8 /i ) sú elktronicky dodávané služby a v odseku 12 , je napísané čo sa tým myslí. Ak je to prípad vašich ľudí potom postupujete podľa § 15/7. No a ďalej vzťahom vôbec nerozumiem, a keď tam vošla už aj zuza a anička s prefakturáciou.... Nie je problém odpovedať, ale skúste popísať problém, ktorý chcete riešiť
hana 10
19.03.06,15:23
pre: ALBO

omluvam sa teda, bud si isty(-a), ze si nerobim srandu, opakujem, ze nie som ekonom; prosim ta, kde najdem tu 6. smernicu?! v rychlosti som prebehla zakony na titulnej strane porady, nenasla som to tam, dakujem ti.

co sa tyka tej druhej veci, moja otazka je:

anicka je platcom dph, zuzka nie je platcom, anicka potrebuje vyfakturovat zuzke 1000skk, ale nechcu zaplatit navyse DPH. pokial by mali nejakeho znameho (napriklad pedro zo spanielska), napadlo ma jedno riesenie, ktore neviem ci je uplne v poriadku, takze: anicka by vystavila fakturu pedrovi na 1000skk, bolo by to bez dph, kedze to ide do zahranicia a je to sluzba, pri ktorej sa plati dph v cielovej krajine, nasledne by pedro spravil fakturu zuzke do bratislavy na 1000skk opat bez dph, pretoze to ide do zasa zahranicia, takze konecny efekt by bol ze anicka ako platca dph dostane takouto cestou vyplatenych 1000skk od zuzky (neplatca dph), je to takto mozne? je to v poriadku? neviem ci som to dobre vysvetlila, dakujem a nazor.
Melnick
19.03.06,17:46
Možno by bolo dobre, keby si Anička, keď pôjde na pláž s pedrom najbližšie, zobrala zákon o DPH, pedro si môže vziať 6. smernicu a spolu pod palmou nech si prečítajú § 15/7 a 8, No a ak nedostanú úpal, možno na niečo spolu prídu.

To nemá chybu! Dík všetkým za
takéto odpovede,ktoré nám
znovu dodajú energiu do práce.
ALBO
20.03.06,22:01
pre: ALBO

omluvam sa teda, bud si isty(-a), ze si nerobim srandu, opakujem, ze nie som ekonom; prosim ta, kde najdem tu 6. smernicu?! v rychlosti som prebehla zakony na titulnej strane porady, nenasla som to tam, dakujem ti.

co sa tyka tej druhej veci, moja otazka je:

anicka je platcom dph, zuzka nie je platcom, anicka potrebuje vyfakturovat zuzke 1000skk, ale nechcu zaplatit navyse DPH. pokial by mali nejakeho znameho (napriklad pedro zo spanielska), napadlo ma jedno riesenie, ktore neviem ci je uplne v poriadku, takze: anicka by vystavila fakturu pedrovi na 1000skk, bolo by to bez dph, kedze to ide do zahranicia a je to sluzba, pri ktorej sa plati dph v cielovej krajine, nasledne by pedro spravil fakturu zuzke do bratislavy na 1000skk opat bez dph, pretoze to ide do zasa zahranicia, takze konecny efekt by bol ze anicka ako platca dph dostane takouto cestou vyplatenych 1000skk od zuzky (neplatca dph), je to takto mozne? je to v poriadku? neviem ci som to dobre vysvetlila, dakujem a nazor. 6.smernica je spločný zákon EU (v angl. ale sú aj preklady)pre DPH a z neho prebrali členské štáty takmer všetko a takmer rovnako do svojho zákona o DPH . § 15 nášho zákona je tiež veľmi podobný ustanoveniam v 6. sm. Preto som vám napísala, že pedro môže čítať 6.sm. a anička slovenka náš zákon. V § 15/8 a12 zák. o DP sú popísané SW služby,., aby ste si ujasnili, či anička dodáva také služby, ktoré nemajú miesto dodania v tuzemsku. Ak anička platiteľka dodá sw službu do EU, miesto dodania je sídlo odberateľa. Tu je dôležitý španielsky zákon (či sa ona musí registrovať, alebo pedro musí odviesť daň, alebo sa to jednoducho nemusí zdaniť). Ak bude pedro fakturovať SW práce zuzke neplatiteľke, tak ona odvedie daň podľa § 69/3 ak je podnikateľka. Treba poznať. šp. zákon
ALBO
20.03.06,22:25
To nemá chybu! Dík všetkým za
takéto odpovede,ktoré nám
znovu dodajú energiu do práce. Melnick, tá odpoveď nemala byť vôbec netaktná, ani niekomu brať energiu... Bol to pokus vtipne odpovedať na vtipne položenú otázku.Ktorej podľa mňa veľmi nebolo rozumieť a postupne sa menil jej zmysel. Keby bola jasná a logická tak by ju viacerí zvládli zodpovedať bez problémov. Ja by som asi takto nepoložila otázku, keby som chcela serióznu odpoveď a vôbec by som nevedela nič o zákone (ako píše o sebe Hana). Takže preto mi to pripadalo ako vtip. A ono odpoveď tam bola, ale kto môže vedieť (ani teraz to neviem) kto je pedro,zuzka (FO alebo podn. ), či to bude refak.... Odpoveď na otázku ako to prebieha a o čo ide bola takáto:" anicka sedi v piestanoch pri pocitaci, kresli obrazky a posiela ich pedrovi internetom do spanielska, sem tam si spravi sluzobnu cestu (najradsej v lete), vtedy preberu osobne pracovne veci niekde v bare pod palmou pri sangrii. pedro sedi pri pocitaci v madride, kresli trochu ine obrazky a posiela ich anicke do ziliny tiez internetom. su to sluzby, rozhodne to nie je software." Myslíte, že by ste na to vedeli odpovedať jednoznačnejšie? Zdá sa vám , že toto vysvetlenie sa podobá na to, na čo sa malo odpovedať podľa posledného príspevku?
Melnick
21.03.06,12:04
Ani na chvíľu ma nenapadlo, že odpoveď bola oberajúca
o energiu,práve naopak. Na tie indície sa ani nedalo
ináč odpovedať.
A presne ako píšeš ,zdala sa mi vtipná. Viem, že na tejto
stránke skôr hľadáme pomoc, ale ak mám na niečo názor
tak ho vyslovím-taká som,možno sa ti to nepáčilo.
Tak prepáč.
Ale nedá mi nenapísať,že si môj príspevok pochopila
úplne ináč ako bol myslený a napísaný.
hana 10
21.03.06,12:40
asi je teraz rad na mne, aby som sa ozvala, kedze som to cele sposobila:

po pravde povedane, mna sa odpoved 8 (od albo) trochu dotkla, uviedla som vsetky udaje, ktore som myslela, ze su potrebne, pouzit mena anicka pedro mi prislo ako dostatocne nazorny priklad, kedze naozaj ide o dvoch zivnostnikov - jeden spaniel, druhy zo slovenska, anicka zo slovenska naozaj kresli obrazky na pocitaci, je graficka, neviem preco to niekomu prislo ako "vtip"; mne ta odpoved prisla skor ako neotravuj a pozri si zakon.

kazdopadne to tak asi nebolo myslene, takze si to teda uz nemyslim a vsetko je v poriadku, dakujem za odpoved 11.
Melnick
21.03.06,13:24
[quote=hana 10]asi je teraz rad na mne, aby som sa ozvala, kedze som to cele sposobila:
Hana 10 a máš pocit ,že si niečo spôsobila ?:)