milankoo
11.08.13,13:15
Dobry den,


Bol som predvedeny, umiestneny do CPZ a organ v mojej nepritomnosti okrem ineho vymazal audio-vizualny zaznam zaznamenavajuci jeho nespravny sluzobny postup , predovsetkym vsak jeho hlupost z mojeho mobilneho telefonu.Otazka znie, aky zakon okrem zneuzitia pravomoci verejneho cinitela organ porusil.
( zalezalo mu na zmazani , aby mohol krivo vypovedat, pretoze ma zobrali neopravnene, co aj spominane video dokazuje )
Je to narusenie mojeho sukromie, ale neviem sa dohladat prislusneho zakona...:confused:
Potrebujem surne naviest na §, potrebujem zbuchnut podnet pre GP a sekciu kontroly a inspekcnej sluzby MV SR.


Dakujem vopred za pripadne odpovede/ porady :-).
S pozdravom.
avalik
11.08.13,12:21
V judikáte č. 10/2001 z "dielne" ústavného súdu, ktorý sa venuje problému vyhotovovaniu záznamu služobného zákroku mestských policajtov, sa píše:

"Podľa právneho názoru ústavného súdu za súčasť základného práva na súkromie a ani za prejav osobnej povahy (v zmysle § 11 Občianskeho zákonníka) nemožno u verejného činiteľa zamestnanca mestskej polície považovať výkon jeho zákonom upravenej služobnej právomoci na verejnosti. Zatiaľ čo do súkromia osôb, a teda aj do predmetu ochrany osobnosti patria zásadne otázky týkajúce sa ich intímnej sféry (písomnosti osobnej povahy, zvukové záznamy prejavov osobnej povahy), v prípade výkonu ústavnej alebo zákonnej právomoci verejných činiteľov na verejnosti ide o diametrálne odlišné otázky verejnej, a nie súkromnej sféry, ktoré nemožno v žiadnom prípade považovať za súčasť ich základného práva na súkromie.

Verejní činitelia si musia byť vedomí toho, že budú vystavení pozornosti verejnosti a budú musieť akceptovať výkon práva na informácie zo strany verejnosti minimálne v tom rozsahu, v akom svoje ústavné alebo zákonné právomoci vykonávajú na verejnosti, resp. v styku s verejnosťou. Takémuto právnemu režimu prirodzene nepodliehajú otázky spadajúce do rozsahu základného práva na súkromie fyzickej osoby."

ref: http://auto.sme.sk/c/5127050/policajta-si-pocas-kontroly-smiete-natocit.html
avalik
11.08.13,12:22
nesuhlasim, nahravat policajta je mozne
kopretinka
11.08.13,12:23
verejného činiteľa pi výkone práce je možné nahrávať
buchač
11.08.13,12:34
Márgit , Máragit .....čo len z Teba bude ....???
Avalik síce nesúhlasí tiež ....
Jak dve sestry ste ....nesúhlasné ...

Ale šak preštudujte ......doplnil som príspevok
Ale mne je jedno ....

Len tak mimochodom , bavíme sa o vypočúvani a jeho nahrávaní a nie o zdokumentovaní nejakej dopravnej nehody ,kde policajt meria brzdné dráhy a podobne ...
buchač
11.08.13,12:39
Mestskí zelenáči je niečo iné ako štátna polícia ....

Dopravná nehoda a nejaký trestný čin tiež niečo iné ...

Pomiešané jablká s hruškami ....až je z toho mišung ...
avalik
11.08.13,12:48
je policajt verejny cinitel alebo nie? ... kuk § 128 Trestneho zakona
avalik
11.08.13,12:49
ale ze sa ty znizis k neuzitocnemu, to som teda necakala ... ale ok, beriem na vedomie :)
kopretinka
11.08.13,12:53
a ešte aj vymazal svoj komentár.,lebo tam mal neužitočné.....pokrytec
avalik
11.08.13,12:58
to ze vymazal svoju odpoved beriem ako OK, je to v sulade s pravidlami tejto stranky, kazdy ma pravo vylepsovat svoju odpoved, ked uznal, ze vymazanie je najlepsie je to OK
kopretinka
11.08.13,13:02
najprv tam niečo dopísal,doplnil,až potom vymazal.
Márgit , Máragit .....čo len z Teba bude ....???
Avalik síce nesúhlasí tiež ....
Jak dve sestry ste ....nesúhlasné ...

Ale šak preštudujte ......doplnil som príspevok
Ale mne je jedno ....
Stefan2005
11.08.13,13:04
... ešte by som skúsil využiť obnovu vymazaných dát - možno by sa záznam dal zachrániť
avalik
11.08.13,13:06
tak a sme sestry :)
kopretinka
11.08.13,13:21
:) nazdar,segra
buchač
11.08.13,15:09
Synu ...nič nemusíš zbúchavať ...
Na takéto podnety je oficiálna stránka a priame odoslanie na príslušné miesta .

Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ

Tento formulár je nástroj na komunikáciu inšpekčnej služby s verejnosťou pri spolupráci v boji proti trestnej činnosti páchanej príslušníkmi Policajného zboru. Týmto spôsobom chceme získať od občanov relavantné a cenné informácie o páchaní, resp. o podozreniach z páchania trestnej činnosti príslušníkmi Policajného zboru. Tieto informácie nám pomôžu v našej každodennej práci, ktorou je očisťovanie Policajného zboru od osôb, ktoré vedome porušujú zákon.
http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz

Zvyšok príspevku nechávam na pokoji , nakoľko je to len pohľad jednej strany a ako čítam príspevok , tak jeho autor môže mať tak cca do tých 25 rokov (maximálne ) ...
buchač
11.08.13,15:10
Čaute sestry .... :D :D :D :D :D
avalik
11.08.13,15:15
nazdar bracho :D :D :D
milankoo
12.08.13,13:11
Dakujem za odpoved, som si vedomi, ze kazdy verejny cinitel musi strpiet "nahravanie na kameru"...
milankoo
12.08.13,13:11
Videa su zachranene, pripad bude medializovany.....
kopretinka
12.08.13,13:12
daj info,to si pozriem....
lujza.j
12.08.13,13:18
táto tvoja šlamastika s polišmi sa stala kde ? v BA?
milankoo
12.08.13,13:20
Dakujem, viem o existencii formularu, zastavim sa vsak na prislusnom utvare osobne, pretoze im potrebujem odovzdat aj suvysiace zaznami...na CD...skrz spominany formular mozem podat podnet, avsak samotny podnet nepostacuje na ich potrestanie, k potrestaniu je treba prilozit spominane zaznami,dokazy a teda sa tak ci onak budem musiet dostavit na prislusne "miesto", kde odovzdam zaznami a podam aj vypoved pripadne, bez tychto veci je samotna staznost uplne beznadejna administrativa, ktora skonci v kosi so zaverom, "neopodstatnena staznost"

You dont know me, dont judge me !
Neviem ci je vhodne oslovovat ma "syn" a mat narazky na moj vek, ale tiez to necham tak....


moja otazka znela, ake zakony tym porusili...
podla mojho nazoru sa jedna o

§ 326
Zneužívanie právomoci verejného činiteľa
+
§ 346
Krivá výpoveď a krivá prísaha

Pripad bude medializovany....

Vsetkym dakujem za pomoc.
buchač
12.08.13,18:45
Dúfam , že sa ozveš , že ako si dopadol....