Lusssy
11.08.13,17:38
Ahojte poraďáci, pripravujem si podklady k založeniu s.r.o. a na jednej stránke, ktorá vysvetľuje krok za krokom založenie spoločnosti je uvedené, že k návrhu na zápis spoločnosti do OR je potrebné predložiť okrem iného aj: Prehlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladu spoločníka aj Doklad o splatení vkladu. Nie je to to isté? Časom sa zákony menia a neviem, z ktorého roku je ten článok, keďže na porade sa v otázkach z roku 2013 uvádza, že je potrebné len to prehlásenie. Takže netreba ísť k notárovi aby potvrdil, že mám v rukách 5000€ alebo ich zložiť na účet v banke? Budú to úrady niekedy zisťovať? Môžem tie peniaze minúť na nákup majetku potrebného k výkonu predmetu podnikania? Je lepšie ich radšej vložiť do banky a potom dokladovať, že som z nich kúpila napr. auto a pod.? Tu je tá stránka http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/87/category/sro/article/zalozenie-sro.xhtml Ďakujem za odpovede, poznamenávam, že Obchodný zákonník som už čítala ale je to priveľa informácií naraz :)
Moja SRO
11.08.13,20:02
Postačuje Prehlásenie správcu vkladu, podpis na ňom nie je potrebné osvedčovať. Pri elektronickom podaní je možné ušetriť viac ako 50% notárskych, správnych a súdnych poplatkov.
Lusssy
12.08.13,16:16
Ďakujem za odpoveď, mám ale ešte dve otázky, ktoré mi dnes napadli: 1. môže byť vklad do s.r.o. vyšší ako základné imanie, či je potrebné aby boli v rovnakej výške? 2. môžem náklady súvisiace so založením s.r.o. zaúčtovať do nákladov? Ďakujem veľmi pekne.
Economic
12.08.13,17:31
Vklad do ZI sa musí rovnať výške uvedenej vo vyhlásení správcu vkladu. Vklad = ZI. Zriaďovacie sú prvé náklady spoločnosti (daňovo uznané samozrejme)