Richard
01.10.04,13:34
Vážení členovia Porady!

Prosím všetkých, aby sa stalo pravidlom písať príspevky s interpunkčnými znamienkami.
Má to viacero dôvodov, okrem úhľadnosti je to najmä vyhľadávanie.
Nielen vyhľadávanie na Porade, ale aj v iných vyhladávačoch rozlišuje napr. "č" a "c" ako dva rozdielne znaky na vyhľadávanie.
Preto ak niekto bude hľadať dané slovo v správnom "znení", nenájde tie, ktoré sú napísané bez interpunkčných znamienok.
Aj keď by sa dal prestaviť vyhľadávací systém Porady, iné prehľadávače (napr. google) to tak či tak nenájdu.

Ďakujem
Richard
Paula
01.10.04,13:02
Je to tak ako vravíš Richard. Ja mám tiež malú prosbičku - k pravopisu. Každému z nás sa prihodí preklep, aj mne, ale stúpa mi adrenalín, keď v jednom príspevku sa vyskytne kopa hrubých chýb súčasne, ako napr.: mi sme urobili, nepodarilo sa my...atd
Richard
01.10.04,13:24
Priznám sa, že mne z používania resp. z nepoužívania interpunkčných znamienok totálne vypadla gramatika. Mám problémy s písaním a často sa mi stáva, že jednoducho na pár slov, prípadne viet úplne vynechám znamienka. Až taký guláš som z toho začal mať, že píšem aj ako počujem... a to nielen v slovenčine, ale aj v angličtine.
Kvôli angličtine som zasa úplne popletený s čiarkami a často ich vynechávam. Nechcel by som dnes písať v škole gramatický diktát. Hihi, asi by som moc dobre nedopadol.

Chcem len všetkých poprosiť aby sme si zvykli písať normálne, minimálne kvôli vyhľadávaniu. Totálne formálne to zasa nemusí byť. Veď v tej rýchlosti to ani nie je možné.

Inak ja sa snažím písať aj maily so znamienkami. Väčšina mailových klientov to už podporuje, takže riziko z nečitateľnosti je už malé. Ale je to určite trošičku pomalšie, najmä pre tých, ktorí nepíšu desiatimi (čo ja by som inak ani nevedel :-)
slavkaD
06.10.04,08:40
Richard, určite máš pravdu, čo sa prehľadnosti a vyhľadávania týka. Na druhej strane, mne kedysi náš informatik povedal, že písanie bez diakritiky patrí k základným pravidlám slušnosti v mailovej komunikácii, pretože nie každý má techniku na rovnakej úrovni. Uznávam, že to už bolo pred niekoľkými rokmi a odvtedy sa toho veľa zmenilo, ale kto si už raz zvykol na písanie bez diakritiky, ťažko sa mu odvyká. Čo by sme však pre kolegov neurobili, že? Inak ja sa týmto zároveň s Poradou lúčim, čo mi je veľmi ľúto, dúfala som, že sa budem môcť viac zapájať a pomôcť nejakými tými právnymi radami, ale príroda sa rozhodla inak, momentálne som v ôsmom mesiaci tehotenstva a od piatka odchádzam na materskú (doma nemám pripojenie na internet). Takže sa tu majte všetci pekne a držím palce, aby si Porada udržala aspoň takú úroveň ako má dnes. Slávka
Paula
06.10.04,08:49
slavkaD, prajem samé radosti v čase tvojej neprítomnosti na Porade
janaGT
06.10.04,09:01
Slávka, prajem Ti, aby všetko dobre dopadlo, mať dieťaťko je jednou z najkrajších vecí v živote ženy. Veľa zdravia tebe i bábätku, ktoré čakáš.
Luckasari
06.10.04,09:08
SlavkaD prajem všetko dobré, a kraaaaasnu materskú dovolenku

Richard, budem sa veľmi snažiť, ale som absolútne zvyknutá písať bez interpunkčných znamienok, píšem síce všetkými desiatimi, takže mi to ide celkom rýchlo, len si zvyknúť používať aj ten horný riadok s písmenkami http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ale budem sa veľmi veľmi snažiť - aj keď tento príspevok som po sebe musela opravovať, lebo polka bola s interpunkciou, a polka bez
ale jasne, pre Poradu všetko http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Hlinkovx
06.10.04,09:36
SlavkaD... všetko najlepšie aj tebe aj bábätku...
Paula
06.10.04,09:38
Pekne sme Richardovi naplnili jeho tému. Obávam sa, že slavka naša už Poradu opustila a neprečíta si nás.
Hlinkovx
06.10.04,09:44
Však robí do piatka.. a dnes je streda, ak sa nemýlim... bože však ja ani neviem, aký je deň?!
ANNA
06.10.04,10:00
Ja sa vrátim k tým znamienkam. Osobne sa snažím ich písať. Ale stane sa, aj gramatické chyby sa vyskytnú. To preto, že chcem rýchlo napísať myšlienku a prsty nestíhajú. Ale čo keby sa tu nastavil pravopis? Niečo ako má Word? Pred odoslaním príspevku kliknúť na ABC a skontroluje pravopis.
slavkaD
06.10.04,10:04
No, ešte som tu ... Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za priania a Richardovi sa ospravedlňujem, že som mu takto nechtiac pokazila tému - odpusť mne nehodnej.
ANNA
06.10.04,10:19
No, ešte som tu ... Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za priania a Richardovi sa ospravedlňujem, že som mu takto nechtiac pokazila tému - odpusť mne nehodnej.Slávka to je myslím v pohode a tiež prajem veľa zdravia a radosti. A potom sa sem určite vráť. ( Dúfam, že že tu ešte budeme ) Rýchlejšie sa dostaneš do obrazu.
Richard
06.10.04,13:15
Slávka, tiež sa pripájam k želaniam a verím že v tvojej novej životnej úlohe nájdeš radosť i naplnenie.
No a blížiacemu sa novorodeniatku želám hlavne vééééľa zdravia a maminej trpezlivosti .-)
Ak si nebudeš vedieť dať s výchovou rady, skús sa spýtať niekoho z Porady :-))))
Určite tu je veľa úspešných mamičiek .-)
Tešíme sa na tvoj návrat!
Richard
Oldi
08.10.04,05:29
SlavkaD, aj ja sa pripájam k všetkým želaniam, prajem ti všetko len to najlepšie, veľa zdravia tebe i dieťatku a samé krásne radostné chvíle, no a myslím, že i riadnu dávku trpezlivosti :-). Ahoj!