birosova.olga
15.03.06,14:40
Prosim ak ma niekto skusenosti, nie som si ista ci som dobre zauctovala takyto pripad: prijate faktury su v EUR ale uhrady su z USD uctu v dolaroch. Ak vyznacim uhradenu fa v EUR (cela ciastka bola uhradena) tak mi automaticky vyjde kurz v EUR, ale to je blbost lebo v uctovnictve je suma v Sk ina (kurz Sk/USD)ako vo fakturach (kurz Sk/EUR). (nesedi mi 321). Mozem to zrovnat iba kurzovym rozdielom koncom roka alebo by som mala postupovat nejak inac?
Ak sa mi niekto ozve, budem moc rada, a vopred dakujem.
Steffi
15.03.06,14:44
Prosim ak ma niekto skusenosti, nie som si ista ci som dobre zauctovala takyto pripad: prijate faktury su v EUR ale uhrady su z USD uctu v dolaroch. Ak vyznacim uhradenu fa v EUR (cela ciastka bola uhradena) tak mi automaticky vyjde kurz v EUR, ale to je blbost lebo v uctovnictve je suma v Sk ina (kurz Sk/USD)ako vo fakturach (kurz Sk/EUR). (nesedi mi 321). Mozem to zrovnat iba kurzovym rozdielom koncom roka alebo by som mala postupovat nejak inac?
Ak sa mi niekto ozve, budem moc rada, a vopred dakujem.

Napíšem ti ako postupujem ja v takomto prípade. Preúčtujem úhradu
cez 395 na EUR. Takže by som postupovala takto: 321 v USD/ 395 -
321 v EUR/ 395 +

Suma v Sk na 395 musí byť rovnaká a na jednej 321 budeš mať USD a na druhej EUR. Hodnotu EUR si dáš vo výške záväzku na 321. Potom vyčísliš kurzový rozdiel v SK. Mám tento postup overený audítorom.

:)
Steffi
birosova.olga
20.03.06,10:58
Dakujem za odpoved, podobne som to aj ja riesila (az na ucet, ja som to prehodila cez 261) len som si nebola celkom ista ze co je to dobre, este raz diky.