Nargil
11.08.13,20:38
Zdravím,

Podnikám v oblasti internetového affiliate marketingu ako SZČO, to znamená, že cez svoje webstránky atď. sprostredkovávam predaje napríklad pre Amazon, za čo dostanem určité percentá pri predaji.

Momentálne som registrovaný pre DPH podľa 7a. Problém ale je, že objednávam veľké kvantum internetových SEO služieb z tretích štátov (spravidla USA) a teda mám povinnosť podľa 69/3 samozdaniť, zaplatiť a nič nepýtať nazad.

Žiadne faktické služby neposkytujem a odmeny dostávam vo forme jednoduchého prevodu na účet, prípadne na Paypal.

Mojou otázkou je, pokiaľ sa stanem regulérnym platcom DPH podľa §4, mám nárok na vrátenie takto samozdanenej DPH za služby prijaté zo zahraničia? Zo zákona vyplýva, že snáď áno, ale napriek tomu, že mám takmer dokončené právnické vzdelanie, je to nehorázny bordel.

Ako by to ale v takomto prípade bolo s fakturáciou odmien od Amazonu, keďže je to spoločnosť so sídlom v USA s absolútne odlišným systémom daní? Mám len vystaviť "na oko" faktúru ako v prípade §7a? Čo sa stane s DPH? Stále mám nárok na odpočet DPH za prijaté služby?

Ďakujem za akúkoľvek pomoc, už mi je z toho na grc.
Nargil
12.08.13,19:48
Ale no tak, neverím, že tu nikto nepozná odpoveď na túto otázku. :)
Vyššia moc vám oplatí na deťoch. :)