rakovska
12.08.13,11:05
Dobrý deň, manželovi prišliel dnes list 2.tr. obyčajná pošta, text:

Pokus o zmier.
touto cestou Vám oznamujeme, že som bola spoločnosťou xy splnomocnená na všetky právne úkony potrebné k vymáhaniu pohľadávky kt. vám vznikla vypožičaním DVD filmov
31.1.2008 vtárený mal byť 2.1.2008 názov Poslední práni a počet dní omeškania 2007
....do 5 dní chce zaplatiť 1000€ + 166,13 trovy alebo bude musieť uplatniť pohladávku v plnej výške pred súdom čo je 2€ na deň 4014€.
ako je možné že až po takje dobe a bez nejakého upozornenia? Majú tam uvedené jeho r.č. ale v ten deň sme boli úplne na inom mieste a v žiadnej požičovni sme neboli. Ako postupovať, keď viem proste že sme nič nepožičiavali ani predtým ani potom a nikdy sme v tej požičovni proste neboli? Mám podozrenie na podvod! čo robiť? Dokonca to nieje ani exekútor ale advokát. A keď to chce zaplatiť do 5 dní, ako vie kedy nám to prišlo keď je to len 2.tr list? Ďakujem za každú radu.
vlado 33
12.08.13,20:32
Isť na políciu a podať na naňho trestné oznámenie. Tam tých porušení zákona bude viac.
misoft
13.08.13,18:17
Klasifikoval by som to ako pokus o vydieranie - teda smer polícia, alebo rovno prokuratúra.
mlisa
14.08.13,04:27
alebo jednoducho ignorovať... pohľadávka je premlčaná, chcem vidieť ako toto bude niekto vymáhať súdne...
Lubomir Haviernik
20.08.13,11:05
Súhlasím s mlisa. Je to premlčané a ťažko preukázateľné. Pravdepodobne skúšajú, kto sa na to chytí. Trestné oznámenie nemá zmysel, okamžite by to odmietli.