babu13
12.08.13,12:16
Dobrý deň, Rada by som sa spýtala, keď buducí rok budem mať Bc. môžem potom hneď sa prihlásiť na DPŠ na tej istej skole, keď to je určené pre študentom a absolventom II.stpňa? alebo až po Mgr.,? ďakejem za pomoc vopred
alaya1
12.08.13,10:52
mohla by si to studovat sucasne, ale ukoncenie Mgr.studia musis ukoncit skor, ako DPS. zalezi vsak od fakulty, ci ti to povoli.
povmonika
15.08.13,07:30
DPŠ je možné študovať aj súbežne s vysokoškolským štúdiom ľubovoľného stupňa (či už Bc. alebo Mgr., pokojne aj PhD. a iným). Podmienkou však na jeho udelenie je mať ukončené štúdium II.stupňa. To v praxi znamená, že pokiaľ ukončíš Bc. a aj DPŠ a rozhodneš sa nevykonať Mgr. štúdium, potom štúdium DPŠ bolo zbytočné, lebo ti nebude vydaný dekrét o jeho ukončení. Ten ti fakulta vydá vtedy, keď donesieš originál/kópiu diplomu vysokoškolského štúdia II. stupňa (Mgr.,Ing. a podobne). Takže pokojne môžeš nastúpiť na DPŠ, robiť si aj II.stupeň VŠ, len potrebné brať do úvahy, či budeš zvládať robiť záverečné práce, konzultovať to so školiteľmi, či zvládneš prípravy na štátnice oboch štúdií a podobne. Alebo to urob tak ,že začni študovať tento rok (2013/2014) štúdium II.stupňa a budúci rok (2014/2015) aj DPŠ, potom štátnice zo štúdia II.stupňa budeš mať v šk.roku 2015/2016 a o rok neskôr v 2016/2017 budeš končiť DPŠ. Potom budeš kvalifikovaná.
alaya1
15.08.13,07:33
DPS nema statnice a spravidla koncia po 3. semestri, co vsak Mgr. studium po 4. semestri.
povmonika
15.08.13,07:55
DPŠ je 4-semestrové štúdium, končí v letnom semestri. Vykonávaju sa tam záverečné skúšky.Kamarátka to študuje teraz, takže informácie sú presné.
Podmienkou riadneho ukončenia doplňujúceho pedagogického štúdia je úspešné vykonanie záverečných skúšok z predmetov

základy pedagogiky
pedagogická psychológia
predmetová a všeobecná didaktika

a obhajoby záverečnej práce.

Jej prípad (kamarátkin): Záverečné skúšky a obhajoba záverečnej práce sa uskutočňuje pred skúšobnou komisiou zloženou z predsedu, členov a tajomníka komisie. Skúšobná komisia je najmenej štvorčlenná, schválená AS príslušnej VŠ.Absolvent doplňujúceho pedagogického štúdia získa po úspešnom absolvovaní štúdia, záverečných skúšok a obhajobe záverečnej práce vysvedčenie o pedagogickej spôsobilosti. Doklad bude študentovi vydaný iba ak odovzdá všetky doklady o zaplatení poplatku za DPŠ a diplom o ukončení Mgr. stupňa štúdia.
Záverečné skúšky a obhajoba záverečnej práce sa klasifikujú osobitne podľa nasledujúcich kvalifikačných stupňov:

výborne (A)
veľmi dobre (B)
dobre (C)
uspokojivo (D)
dostatočne (E)
nevyhovel (Fx).
Podmienkou riadneho ukončenia doplňujúceho pedagogického štúdia je úspešné vykonanie záverečných skúšok z predmetov

základy pedagogiky
pedagogická psychológia
predmetová a všeobecná didaktika

a obhajoby záverečnej práce. Toto som skopírovala z jej mailu z DPŠ, ktorý mi zaslala včera.
alaya1
15.08.13,07:59
No, ja mam aj DPS- 3 semestre, bez statnic, len zaverecne skusky + obhajoba.

Este doplnim- DPS nie je podmienene ukoncenim ii.st. VS studiia, pri majstroch odbornej pripravy a inych specifikach. Vsetko je vo vyhlaske.