Jankovičová
15.03.06,15:12
Prosím poraďte, ako v JÚ zaúčtovať kompenzáciu faktúr. Ja fakturujem zahr.firme služby, oni mne prenájom vozidla, ale zaplatia mi len rozdiel medzi faktúrami na účet do banky a pošlú mi kompenzačný list.
Bebak
15.03.06,14:48
Prosím poraďte, ako v JÚ zaúčtovať kompenzáciu faktúr. Ja fakturujem zahr.firme služby, oni mne prenájom vozidla, ale zaplatia mi len rozdiel medzi faktúrami na účet do banky a pošlú mi kompenzačný list.

Ja by som to urobila formou jednostranného zápočtu, alebo vzájomného zápočtu, resp. ked máš kompezačný list, uvedenú čiastku (ak je v zahraničnej mene)by som prepočítala kurzom NBS v deň zápočtu-kompenzácie a formou interného dokladu by som to zaúčtovala ako nepeňažnú operáciu do peňažného denníka ako príjmy ovp.ZD a výdavky ovp.ZD.

Bebak.
Jankovičová
16.03.06,06:31
Dakujem, pomohlo to, i keď pôvodne som myslela, že len zaučtujem príjem v banke ako úhradu fakt., ale kompenzácie rozpíšem len v knihe faktúr.
atka4
16.03.06,16:59
Záleží tiež, v akom robíš programe. SW Pohoda Ti dovolí aj v interných dokladoch urobiť likvidáciu pohľ. a záv., ktoré si tam vyberieš, akurát prepíšem text úhrada na zápočet alebo kompenzácia a preberá mi to aj do peňažného denníka ako POZD a súčasne VOZD-samozrejme podľa predkontácie na konkrétnych dokladoch, ktorých sa zápočet - kompenzácia týka.
Jankovičová
17.03.06,13:46
Dakujem, robím síce STEP, ale skúsim to. Ešte raz pekne ďakujem.