elessar182
12.08.13,12:47
Potreboval by som poradit v takejto veci.
Pred par dnami som mal zapnuty notebook Acer Aspire 7738G, Vista 32bit, 4GB ram, 500GB HDD. Mal som zanuty len prehliadac, otvorenych zopar kariet. fyzicka pamat sla na cca 800mb, procesor na 30%. Bol na chladiacej podlozke, ale vzhľadom na teplo bol aj tak normalne teply, vobec mi neindikoval prehrievanie.
Zrazu sa pc vypol. skusil som zapnut - nic, ani nesvietilo napajanie. Vybral som a znovu strcil kabel - nesvietilo napajanie ani sa nezapol. Vybral som baterku, dal spat, napajanie zasvietilo, ale nezapol sa. Zaujimave je, ze ked som dal baterku spat a rozsvietilo sa napajanie a skusil som ho zapnut, napajanie zhaslo, ale len na tlacidle POWER, pod klavesnicou na kraji notebooku dioda svietila.
Tak som ho otvoril, nikde nic nesmrdelo, ziaden prach, ani chladenie nesmrdelo, prefukol som ho a bolo na nom minimum prachu.
Notebook je to starsi, ale vo velmi dobrom stave.

Neviete niekto, cim by to mohlo byt?
Ide mi hlavne o zachranu dat z HDD. Co by ste mi odporucali? dat ho do ineho notebooku s volnym portom na zvacsenie pamate? Tam ho zobrazi ako novy disk, predpokladam. Alebo kupit Externy boc na disk s USB a skusit to tak? Mam tam data, ktore potrebujem do niekolkych dni dostat von.

Vopred dakujem za rady a odpovede.
Vlado40
12.08.13,12:34
Vyber HDD a pripoj ho k inému PC .Ak je to SATA HDD,tak žiadný problém.Problém môže robiť grafika.Ak sa NTB prehrial ,tak zvykne povoliť niektorý spoj na grafickom čipe ale nemusí to tak byť.
elessar182
12.08.13,12:46
Je to SATA II.
Ktora moznost je lepsia?:
1, z notebooku vyberiem HDD a dam tam tento moj. Nezblbne to ak je na diskoch iny Windows? Nebudu blbnut drivre?
2, Dam to do notebooku, ktory ma volny slot na dalsi disk a tam by sa to malo zobrazit ako dalsi HDD, nie?
Vlado40
12.08.13,12:55
HDD musí byť pridaný do PC alebo NTB ako vedľajší z ktorého sa Windows nebude spúšťať.
elessar182
12.08.13,18:33
A co s tym pokazenym notebookom? Nevies Kde tam moze byt problem?