Jennys
12.08.13,12:36
Môžem vystaviť faktúru v JÚ, kde bude dátum vystavenia a splatnosti termín konania akcie, na ktorú si ma objednali už teraz ale akcia bude až v septembri a faktúru chcú poslať už teraz? Alebo ako to urobiť tak aby nevadil účtovne ten dátum? Môže to byť aj takto, alebo bude s tým problém? Ďakujem.
Tweety
12.08.13,12:40
Môžeš vyhotoviť faktúru.
Jennys
12.08.13,13:00
a to nebude vadiť, že mi ju zaplatia skôr ako bude dátum jej vystavenia?
Tweety
12.08.13,14:23
Čítaš, to píšeš? Ako môžu zaplatiť faktúru, ktorú si ešte ani nevystavila?
Jennys
12.08.13,17:28
No asi sme sa nepochopili. Ja im ju vystavím napríklad zajtra, ale dátum vystavenia chceli o mesiac. Len je to asi blbosť, vystavím ju so zajtrajším dátumom a splatnosť dám o mesiac. inak neviem ako to mysleli.
Antonia Jendrišáková
13.08.13,03:03
Vysatvíš fa dátum zdaniteľného plnenia = deň prijatia platby. Dátum vystavenia = do 15 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti, t.j. deň prijatia platby. Pozri si § 71. ods. 1 Zákona o DPH č.222/2004 Z.z.
Tweety
13.08.13,05:52
Chceli asi ZF, tú ak uhradia a si platiteľom dph, vystavíš do 15 dní faktúru.