elisabeth
12.08.13,18:02
tiež mám poistku Amslico, platím kvartálne 226,71 euro, z toho 40,81 pripoistenia
a 185,90 životnú poistku. Chápem, že pripoistenie ide do "luftu", ale ak zaplatím ročne životné poistenie 4x185,90=743,60 euro, tak by sa mi mala zvýšiť min. o toľko odkupná hodnota, nie? Pritom pred rokom bola odkupná hodnota 3734,32
a teraz 4414,79, teda nárast o 680,47 euro. Môže to ovplyvniť to, že platím o pár dní neskôr ako je splatná poistka?
Chcem zrušiť tie pripoistenia, je to možno, alebo mi budú robiť problémy? Ak zruším celkom poistku ku dňu výročia jej uzavretia, tak dostanem aspoň to, čo je písané ako odkupná hodnota alebo ešte aj to okrešú? Je tam nejaká výpovedná doba alebo je jedno, kedy ju zruším?
Poistka bola uzavretá na cca 20 rokov, teraz ju mám 12. rok. Viem, že treba čítať aj tie malé písmenká na zmluve, ale najprv musím k očnému, tak prosím poraďte.
Ďakujem
Katy a R
12.08.13,16:16
nuž ale bez prečítania poistných podmienok ti ťažko niekto môže poradiť .. vieš koľko typov poistení existuje ?? .
Ak máš klasické životné poistenie - tak na začiatku si dostala tabuľku a garantovanú PS - aj odkupné hodnoty ..(možno boli aj garantované a aj predpokladané - treba pozrieť)
lenže sa obávam, že máš investičné ... takže kľudne sa môže stať, že tá OH môže byť o rok menšia ako je teraz - napriek tomu, že tam peniažky dáš ...
Vladislav Hofrík
14.10.13,12:51
Poistka sa dá zrušiť v 6 týždňovej výpovednej lehote ku splatnosti poistenia.
T.j. vo Vašom prípade každý štvrťrok. To isté platí o zrušení pripoistení.
Pri celkovom zrušení poistky sa vyplatí aktuálna odkupná hodnota - pri kapitálových životných poisteniach ta stále rastie, pri investičných je to podľa hodnoty investovaných jednotiek...
bubkoch
14.10.13,18:38
urcite neplati, ze o poistne za zivotnu cast sa ti navysuje odkupna hodnota ...
lebo toto poistne zahrna okrem sporivej zlozky aj poistne pre pripad smrti a poplatky
dalej odkupna hodnota je znizena o alikvotnu (nesplatenu) cast jednorazovych nakladov pri uzatvoreni poistenia (provizia a pod.)
a nakoniec odkupna hodnota je znizena o stornopoplatok (ten sa moze menit/znižovat kazdy rok)
bubkoch
14.10.13,18:40
urcite neplati, ze o poistne za zivotnu cast sa ti navysuje odkupna hodnota ...
lebo toto poistne zahrna okrem sporivej zlozky aj poistne pre pripad smrti a poplatky
dalej odkupna hodnota je znizena o alikvotnu (nesplatenu) cast jednorazovych nakladov pri uzatvoreni poistenia (provizia a pod.)
a nakoniec odkupna hodnota je znizena o stornopoplatok (ten sa moze menit/znižovat kazdy rok)

ps: ohladom tych pripoisteni: chapes to zle
Otakar.2
15.10.13,07:31
Ahoj každá poistka sa dá zrušiť ako tu je písané 6 týždňov pred výročím, ale tu treba vidieť celú poistku či si si ju uzavrela kvôli šetreniu na penziu alebo chceš mat aj nejakú zdravotnú ochranu. Pripoistenie sa dá vždy zrušiť alebo podľa potreby niečo pridať. Čo sa týka šetrenie keď to zrušíš v Amslicu skôr ako uplynie desať rokov na tom prerobíš tam sa započítavajú alokačné jednotky ktoré sa po čase rozpúšťajú ak chceš presne vedieť o poistke pošli mi oskenovanú poistku a potom ti poviem viac na mail onapravnik@gmail.com. Každá poistka má svoje opodstatnenie a zmysel. V súčasnej dobe nie je problém tam robiť zmeny ale ja by som už 12 ročnú poistku nerušil maximálne upravil, ale je to na tvojom rozhodnutí ako sa zameriaš.
wallery0
04.12.13,08:03
ano da sa
pistein
23.01.14,09:28
Investicne zivotne poistenie (aj tzv. klasicke zivotne) je vlastne podvod. Poistovna Vas osklbe o vselijake poplatky, o ktorych ani netusite a nakoniec dostanete ovela menej, ako ste tam za tie roky vlozili. A este "vdaka" inflacii za tych 20 rokov to bude miziva hodnota. Ak od toho ocakavate zabezpecenie na starobu, co zrejme ano, horko zaplacete. S kazdou dalsou splatkou, co tam vkladate, sa Vam strata len zvysuje, ako jasne vidite na tom vyvoji odkupnej hodnoty. A ako poistenie je to najdrahsie a najnevyhodnejsie, ako len moze byt. Jedine rozumne, co mozete urobit, je okamzite zmluvu vypovedat a dat si vyplatit odkupnu hodnotu. Stratite sice, ale to uz je aj tak stratene. Ale zachranite buduce straty, co by ste mali za dalsich 8 rokov.