salmina
13.08.13,06:59
Ahojte, nejaký čas mám slabšie obraty v podnikaní a preto sa mi nakopili nezaplatené odvody do SP (som sama s dvoma deťmi). Dali to na vymáhanie a účet mi zablokoval exekútor. Mám ochotu to splácať po čiastkach, ale pokiaľ prejde schválenie od SP, tak to vraj potrvá. Medzitým mám ale nejaké objednávky a potrebujem na účet prijať peniaze za objednávku aj vyplatiť dodávateľa. Nemôžem čakať mesiac kvôli úradom. Neviete mi poradiť, ako to mám riešiť? Môžem platby realizovať cez účet iného človeka (sestra, otec..)? Viem že to asi bude problém v účtovníctve. Ďakujem vopred za rady.
salmina
13.08.13,05:00
Som SZČO.
draik
13.08.13,06:24
Ak Vám bolo doručené upovedomenie o začatí exekúcie, tak máte zákaz nakladať so svojím majetkom. Teda by ste ani nemali realizovať bokom nejaké platby. Je preto len na škodu veci, že ste dlhy nechali zájsť až do exekučného konania.
salmina
13.08.13,06:30
Ďakujem, viem že by to bolo najlepšie, keby to nezašlo až sem. Takže teraz keď nemôžem podnikať, ako mám platiť záväzky? To asi niekto nedomyslel.
taiko
13.08.13,06:43
Ďakujem, viem že by to bolo najlepšie, keby to nezašlo až sem. Takže teraz keď nemôžem podnikať, ako mám platiť záväzky? To asi niekto nedomyslel.
Salmina, Dufam, ze sa nechystas obvinovat niekoho ineho za svoje zlyhanie. Chyba je len a len na Tvojej strane. Nedomyslene bolo neplatenie davok a nasledne nekomunikovanie so SP o dlhu a jeho vyrovnani.
Na Tvojom mieste by som si od niekoho (sestra, otec) urychlene pozical a svoje pohladavky splatil.
salmina
13.08.13,06:48
Rozumiem, ďakujem.
driemo
14.08.13,06:11
založ si účet na neakej internetovej banke..mbank a podobne....tam ex nechodia....
salmina
14.08.13,06:13
Ďakujem pekne, pozriem sa na to. :)
Mila123
14.08.13,06:25
a nezabudni ohlásiť zmenu čísla účtu na DU
salmina
14.08.13,06:31
Tak potom mi tam sahnu, nie? Exekutori beru udaje z DU?..
Dáša_
14.08.13,06:34
a ako dlho sa chystáš ten dlh neplatiť?
salmina
14.08.13,06:37
Chcem cim skor dohodnut splatky a aj platit riadne, lebo sa mi rozbieha podnikanie a vyzera to tak ze to budem vediet utiahnut, ale momentalne mi stoja objednavky kvoli tomu a to nie je dobre, tak s tym musim nieco robit.