Livlika
13.08.13,06:32
Pekný deň všetkým. Som začínajúca živnostníčka. Na daňovom úrade mám nahlásený účet, ktorý používam aj súkromne - platby kartou. Na účet mi prišla na začiatku platba - bonus za založenie účtu + bonusy za platby kartou. Pôvodne som si chcela uplatniť paušálne výdavky, ale neviem čo s tými bonusmi. Môžem si vôbec uplatniť paušálne výdavky alebo musím prejsť na účtovanie reálnych nákladov? Podľa finančnej správy sa tento príjem zahŕňa do § 8. Môžem si uplatniť paušálne výdavky len na príjmy podľa §6 a bonusy zdaniť 19%? Som z toho "jeleň". Poraďte mi niekto, prosím.