gardenia
13.08.13,14:28
Dobrý deň, prosím odborníkov o radu, čo mám robiť - koncom júla nám prišiel nový dodávateľ namontovať internet a odvtedy sa nič nedá vytlačiť. Zistila som to až teraz. Mali sme Microsoft Office Word 2007, ktorý stále fungoval a odrazu mi dával hlášky, že MOW prestal pracovať ...... , tak som si ho odinštalovala a stiahla iný - Libre Office, ale nič sa nedá vytlačiť ani v tomto. Tlačiareň reaguje len pri zapnutí, pri klikaní na ikonku tlače nie. Je možné, aby to súviselo so zmenou internetu? Predtým UPC, teraz T-com. Prosím, pomôžte, potrebujem súrne napísať a vytlačiť nejaké písomnosti, som už zúfalá z toho, celé doobeda som zabila pri PC a výsledok žiadny.
Prajem všetkým pekný deň.
misoft
13.08.13,14:10
Je tlačiareň nastavená ako predvolená? - lebo ak nie, LO nevie, kam má poslať tlačovú zostavu.
Klik na Ovládací panel (alebo na Štart) a vybrať Zariadenia a tlačiarne - vybrať nainštalovanú tlačiareň (mala by byť v zozname zobrazená), na ňu klik PTM a vybrať z menu Nastaviť ako predvolenú tlačiareň
gardenia
13.08.13,17:05
Misoft, ďakujem za tvoju ochotu a čas, ale stále som sa nepohla, tlačiareň mám nastavenú dobre, aj píše, že tlačiareň je pripravená, no netlačí. Stiahla som si Microsoft Office 2010, no nedá sa mi nainštalovať, ak by niekoho niečo napadlo, napíšte, prosím.
misoft
13.08.13,17:59
Takže skúsime z druhého konca.
Pokiaľ máš inštalačku k tlačiarni:
Odinštaluj úplne tlačiareň zo systému, fyzicky ju od PC odpoj (predpokladám cez USB), prečisti registre.
Potom začni novú inštaláciu tlačiarne - a to najskôr inštalácia ovládačov k tlačiarni, po nainštalovaní by mal systém pýtať pripojenie tlačiarne k počítaču a jej zapnutie. Pretože systém bude mať ovládače nainštalované, zistí si ihneď nové zariadenie a priradí k nemu práve tieto ovládače.
Je totiž možné, že pripojená tlačiareň spôsobila to, že systém jej priradil defaultné (windowsácke) ovládače, ktoré však nespolupracujú s tlačiarňou.
gardenia
13.08.13,19:12
Tak na toto si už ja netrúfam, musím niekoho zavolať, asi suseda, lenže je ešte na dovolenke. Misoft, ďakujem ti veľmi pekne.