sybila3
15.03.06,17:36
Ahojte , vie mi niekto poradiť koľko % si môžem dať do nákladov z mobilu,
ktorý je firemný ale používa sa aj na súkromné účely.
Ďakujem.
Tweety
15.03.06,16:38
Ahojte , vie mi niekto poradiť koľko % si môžem dať do nákladov z mobilu,
ktorý je firemný ale používa sa aj na súkromné účely.
Ďakujem.
Musíš si sama určiť pomer, podľa rozpisu hovorov.:cool:
lenkak
15.03.06,17:38
skús si poprezerať témy v archíve, o tomto tu bolo dosť popísané.
Julča
15.03.06,20:23
Ja mobil dávam SZČO v plnej výške, ale pevnú linku nie. Tam si vyškrtne súkromnú hovory a tie mu vyjmem z výdavkov. Každý mesiac je to iná suma. Len je to trocha pracnejšie.
stuko
15.03.06,20:25
ja si tiez davam v 100 % vyske, len to musi byt rozumna suma, ktoru dokazes obhajit pri kontrole
Vlasto103
15.03.06,20:42
Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.
stuko
15.03.06,20:44
Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.

tak o takomto niecom som nikdy nepocul, neviem kde poradkyna prisla prave na toto cislo
JankaO
15.03.06,20:53
Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.


Každý si musí výšku účtu za telefonovanie, ktoré si uplatní ako VOZD vedieť obhájiť. Ak si obháji 100 % je to v poriadku, ak nie, tak ani DPH z čiastky, ktorá je na súkromné účely si nesmie uplatniť na odpočte.
alenad
15.03.06,20:57
Daňová poradkyňa mi povedala, že v prípade mobilu je to 66% z celkovej fakturovanej ceny s DPH pre neplatcu DPH. Pokiaľ ide o platcu DPH, to mi nepovedala, ale analogicky voči štátu musí byť "v hre" celá DPH, takže podľa mňa si môžeš uplatniť 66% z ceny bez DPH.

Ja zíram, a to kde našla uvedený koeficient prepočtu?
Zita5
16.03.06,18:08
V každom prípade tieto telefóny sú ohrozené , lebo stále sa dá dokladovať výpisom používanie telefónov a tým pádom aj vylúčenie či nevylúčenie týchto fa daňovým kontrolórom .
Ono je to ťažké jednoznačne povedať aj daňovej poradkyni , že 66% , no to neviem odkiaľ to krásne čísielko vzala .Jednému uznajú 100% , druhému neuznajú ani 66% , čiže nedá sa jednoznačne povedať , že koľko ....;)

Všechno s mírou a aj to sa niekedy nevypláca .
zaclony
17.03.06,14:05
V enovinách bol ten istý dotaz a tam odpovedali,že zákon o dani z príjmu neurčuje spôsob ako preukázať vynaloženie výdavku...,ale musíš hodnov. spôsobom preukázať...Preto si máme, aby boli spokojní vypracovať nejakú internú smernicu a určiť aké percento z ceny hovorov zahrnieme do výdavkov.Tak by mohla byť aj ovca aj vlk sýty, lebo 100% by mohlo vzbudiť podozrenie a mohli by chcieť rozpis hovorov.