eftonka
13.08.13,20:00
ak sa dováža tovar z číny,tak na faktúre je uvedená cena za tovar a prepravu a následne z toho sa vypočíta colný dlhy...je možné nejakým spôsobom nezapočítat prepravu tovaru do sumy z ktorej sa vypočítava colný dlh?dakujem
a_je_to
17.08.13,20:59
.... ťažko ! Lebo je to súčasť colných predpisov. Colná správa požaduje faktúru za dopravu. Ak nie je, alebo je podhodnotená, dopočíta colník cenu dopravy podľa tabuliek a z navýšenej ceny vypočíta clo a DPH. Pozri aj § 24/2/b ZoDPH - tam nájdeš to isté.
srska
18.08.13,05:17
na tovarovej faktúre z cn - dodaciu podmienku "cip + miesto dodania v sk"
eftonka
19.08.13,07:07
možno je to hlúposť čo teraz napíšem,ale ak požiadam dodavatela,aby mi dal cenu tovaru na jednu fakturu a cenu prepravy na druhu fakturu,tak potom sa mi bude počítať colný dlh len z ceny tovaru?
a_je_to
19.08.13,19:34
škoda ti písať ďalšie, keď nečítaš poriadne ani to, čo som ti už napísal ...
Kvaka
19.08.13,20:25
Clo sa nepočíta z navýšenej ceny, preprava do výpočtu samotného cla nevstupuje, iba do výpočtu DPH. Clo je určené percentom z hodnoty tovaru podľa colného sadzobníka. Potom sa sčíta hodnota tovaru, cena prepravy a vypočítané clo a z tohto súčtu sa počíta DPH. Clo plus DPH je colný dlh.
a_je_to
20.08.13,21:34
oukej, díky za upresnenie, je to tak, ja som to trochu zjednodušil. Ja som poriadne clo už dávno v rukách nemal, väčšinou je aj tak nula + dph.
chivasregal1
27.08.13,15:21
Skúste si prečítať colný kódex hlavne články 29 až 34 ktoré rozprávajú o colnej hodnote. Do colnej hodnoty sa započítava všetko nielen doprava ale napr. poistné nákresy, formy atď a to čo sa nezapočíta do colnej hodnoty tak sa potom započíta do základu DPH. A myslím si že takáto dodacia podmienka CIP Slovensko problém nevyrieši len oddiali a predraží. V prípade keď colníci nájdu faktúru v účtovníctve potom dopočítajú colný dlh a prirátajú k tomu aj pokutu.
shimao25
09.11.13,13:31
Ahoj, mimo temy ale zaujala ma ta posledna veta - myslim si ze to je odpoved na moju otazku, co som davala teraz do diskusie, ak mi to vies prosim potvrdit. Stalo sa mi totiz, ze mal byt tovar precleny , vyska objednavky tomu uz podlieha, je z krajiny mimo EU, konkretne Cina, ale nebol precleny, neplatila som teda clo ani dan z dovozu. Mozem si teda tento tovar kupeny dat do nakladov a predavat? Ak v nakladoch nebudem mat dat z dovozu ani clo, da sa to? Alebo mam teraz poslat fakturu, ze aha zabudli ste mi to preclit tak mi to preclite? Dakujem za odpoved. Este jedna podotazka, clo sa teda vyvrbuje aj z postovneho?