majicca
14.08.13,04:54
Dobrý deň prajem,

Chcela by som sa informovať o správnosti postupov, realitnej agentúry:

Menili sme byty: my sme vlastnili garsónku a druhý klienti 2-izb., keďže to nebol klasický predaj a kúpa, dohodli sme sa, že za služby zaplatíme iba 1x poplatok vo výške 2000€. Keďže sme toľko spolu nemali a my sme to chceli zaplatiť z úveru, vopred sme RK každá strana zaplatila á 500€.

Realitná kancelária nám sprostredkovala spísanie výmennej zmluvy, 1x overovanie podpisov a 66€ vklad na kataster (aj keď najprv chceli, aby sme tieto náklady znášali my).

Keďže sa to trocha skomplikovalo s úverom (mBank menila nejaké podmienky a nešlo to tam, tak sme si požičali na doplatok od známych s tým, že dodatočne sa schváli úver a my sa potom vysporiadame so známymi), RK musela prepisovať zmluvy a nanovo overovanie podpisov som hradila ja. Potom dala vklad na kataster o výmenu bytov 66€, ja som chcela ale zrýchlený, nakoľko sme šli na dovolenku a potrebovala som ešte riešiť úver, tak som 200€ preplatila RK. Teraz som dávala zase na kataster vklad kvôli úveru a znova som musela uhradiť poplatok 66€.

Žiadne potvrdenia o prijatí 200€ som od RK do dnešného dňa, ani po opakovaných výzvach nedostala. Nehovoriac o tom, že na vlastné náklady som si zaobstarala aj znalecký posudok na byt.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem, či mám nárok na preplatenie niektorých vlastných výdavkov od RK a akou formou ich môžem vymáhať.
trevize
14.08.13,05:00
Zalezi od sprostredkovatelskej zmluvy kde by malo byt dohodnute kto a co plati. Kazdopadne vacsina RK hradi overovanie podpisov + spravny vklad kz 66€.
Vklad zaloznej zmluvy, znalecky posudok - toto ide na triko kupujuceho (on to potrebuje kvoli uveru), urychlenie vkladov....nadstandard..opat hradi vacsinou klient ak nie je dohodnute inak.
Z mojho pohladu je spravanie RK v normale. Akurat ten blok na 200€ by ti mali dat.