gregorbudinsky
14.08.13,11:09
Dobrý deň. Viete mi prosím poradiť. Rekonštruujeme byt, pričom dávame nové omietky - BAUMIT MVR UNI...otázka je, či je potrebné pred maľovaním aj penetrovať novú omietku. Nakoľko názory majstrov sa dosť líšia. ďakujem za každú odpoveď.
duves
14.08.13,11:02
Na prvy náter netreba, ale ak napenetruješ, nič zle sa nestane.
RZ Projekt
14.08.13,14:17
Na vacsine farieb je napisany sposob pouzitia ako aj uprava podkladu. Ale tiez si myslim, ze na novu omietku penetrak nie je potrebny.
hans71
14.08.13,16:55
pridam,len svoju skusenost. Ja som penetroval novu omietku a prvy nater ostal totalne flakaty, takze nakoniec som minul viac farby,kedze som daval az 3 natery plus ten penetrak
draik
14.08.13,19:31
Penetráciou tiež vymyjete pieskové zrná z omietky.
TomasHC
15.08.13,08:57
Mám MVR UNI v celom dome, penetroval som...
bettylou
15.08.13,10:06
my sme penetrovali
lapejko
15.08.13,19:01
používame penetrák, akurát ho zvykneme prifarbiť farbou, ktorou sa bude maľovať...MVR UNI je vápennocementová a zvykne robiť fľaky na farebných odtieňoch ,preto doporučujem prvýkrát maľovať bielou.
branislavp
15.08.13,20:04
nám maľovali maliari nové omietky a penetrovali.
focalor
16.08.13,05:08
mám rovnakú skúsenosť...
vlado 33
20.08.13,21:59
Uvoľnené zrno v omietke je nestabilné keď sa nenapenetruje. Pri otere je väčšia možnosť uvoľniť sa aj s farbou. Najprv pozametať stenu od uvoľneného zrna aby nevznikli fľaky. Stačí Duvilax BD-20
buchač
21.08.13,05:22
".....otázka je, či je potrebné pred maľovaním aj penetrovať novú omietku...."

Potrebné je skôr penetrovať stenu pod tú novú omietku ....
Pred samotným maľovaním už ani nie - tú novú omietku ...

Ale ak natrieš tým Duvilaxom , nič nepoškodíš ...
vlado 33
21.08.13,07:16
Pri takzvanom pucovaní a po vyschnutí máš voľné zrnká, keď prejdeš rukou po stene, tie som mal na mysli.
buchač
21.08.13,07:56
Ja viem ....mám čerstvú skúsenosť ...
Ako sa vraví ..." ešte ani poriadne nezaschlo "...
Ferdosondo
22.08.13,08:54
Napenetrovať.
Okrem toho že bez penetrácie sa uvolňujú zrnká z omietky, tak farba sa vpíja hlboko do omietky. V konečnom dôsledku s penetráciou minieš menej farby.
ML83
16.06.14,07:48
Zdravim,

Prosim o radu.

V izbe som dal novu omietku.Po vyschnuti som ju ocistitl od prachu suchou kefou.Kupil farbu (dost drahu).Pri kupe mi predavacka povedala, ze musim pred naterom penetrovat.

Kedze som mal zvysny penetrak pouzity pred omietnutim tak som zacal penetrovat aj novu omietku.Islo mi to velmi zle, myslel som ze nieco s valcekom....

urobil som len polovicu steny a ostali flaky velmi zle to vyzeralo.Potom som sa rozhodol ze to natriem uz farbou, ten penetrak sa mi nezdal... cela izba vyzera uz po 1 nateri fantasticky este lepsie ako som si predstavoval, az na to miesto - polovica steny kde bol penetrak.To vyzera viac nez katastrofalne.Kedze mam matny, zlty odtien tak tie skvrny po penetracii sa este zvyraznili.Je to hrozne a neviem co s tym...prosim o radu. aktualne to vyzera tak ze ani 5 vrstvami by som to neprekryl... Dakujem.



ML