Adaka
14.08.13,11:27
brat a ja sme bývali v jednom dome, sme vlastníkmi 1/2. Teraz sa brat odsťahoval a keďže mi berie moje veci zo spoločného domu chcel som postaviť stenu kt. by oddeľovala jeho od mojho(ja mám prízemie, brat poschodie) nechce mi to dovoliť. A ešte otázočka, môžem vymeniť zámku keď je brat odsťahovaný. Dakujem
arizona
14.08.13,09:31
Tvoj brat kedze je rovnaky spoluvlastnik ako ty,ma rovnake prava pri rozhodovani o spolocnej nehnutelnosti. Takze ani vymenit zamku a nevpustit ho k jeho majetku nemozes.To, ze sa odstahoval neznamena , ze by nadalej nezostal vlastnikom. Ale mal by sa taktiez spolupodielat na nakladoch na nehnutelnost.

Ak sa neviete dohodnut,mozno by bolo jednoduchsie dom rozdelit na dve bytove jednotky so samostatnymi vchodmi,alebo nehnutelnost odkupit.
...dvaja kohuti na jednom smetisku, to je vuzdy problem...
kopretinka
14.08.13,09:35
ale tiež mu nemôže brať jeho veci
buchač
14.08.13,09:37
Zlatý braček - podľa hesla :

Čo je Tvoje , to je moje .
...a čo je moje , do toho Ťa nič ....
Adaka
14.08.13,09:55
zobral všetko náradie, kradne mi zemiaky, zeleninu, všetko na čo sme sa spolu skladali napr. rebrík... chcel som dom rozdeliť ale nedovolí to len cez právnika, so mnou nekomunikuje len jeho žena s mojou ženou...
arizona
14.08.13,10:05
Samozrejme ze ti nemoze brat tvoje veci,aj ked je spoluvlastnik. Je to kradez, ktoru mozes riesit na Policii. Alebo si zamykaj svoje veci...
kopretinka
14.08.13,10:10
a čo úroda?
arizona
14.08.13,12:18
obetovat ju a posypat otravou :-p