kalamita1810
14.08.13,11:32
Na internete som našla projekty nízkoenergetických domov. Cena za ich výstavbu ma milo prekvapila. Keďže som laik a nerozumiem veľa stavbarčine, prosím o vaše názory, či tieto projekty domov v cene okolo 30000 € sú realizovateľné.
Tu je link na stránku http://www.efektivnedomy.eu/
Zároveň ma zaujíma, či ste niekto spolupracoval s Ing arch. Adriánom Kunom, ďakujem za každý názor.
alltracboy
14.08.13,13:59
Za tu sumu ziaden s tych domov urcite nepostavite, a uz vobec nie v takom prevedeni ako je na ich vizualizacii. Ta cena mozno zodpoveda cene materialu bez DPH. Tie domy su malicke. Treba si uvedomit, ze len priemerna strecha s materialom a pracou stoji cca 10tis. Praca je draha, a velmi tazke je najst dobreho a seriozneho majstra.
bjuty smis
15.08.13,15:49
samozrejme, že nie...
však sami autori na stránke píšu :

..... V cene stavby rodinného domu je vždy započítaný všetok stavebný materiál hrubej stavby a dokončovacích prác......


..........Je dôležité vysvetliť že dom za 30 000 eur nie je možné postaviť na kľúč, možné je to len čiastočnou svojpomocou. Je totiž rozdiel, keď si človek navlečie rukavice, všetko riadi sám a dáva si pozor na to, za aké ceny kupuje materiál a sám najíma remeselníkov. Len týmto spôsobom môže dosiahnuť zníženie ceny o tridsať percent. A preto je celý koncept týchto domov vymyslený tak aby mohol ktokoľvek prispieť k tvorbe vlastného domu. Nosné konštrukcie, hrubá stavba aj celkové materiálové riešenie sú projektované na rýchlu, jednoduchú a nenáročnú výstavbu. Samozrejme, to či si prizvete remeselníkov na všetky stavebné práce je na Vás. Vždy sa dá dohodnúť s kvalifikovaným človekom, vtedy ale musíte počítať s tým že cena domu porastie o cca 4000 až 6000 Eur.....