sp0
14.08.13,12:49
ahojte
Pracujem ako konštruktér v jednej nemenovanej firme ktorá sa zaoberá konštruovaním v strojárstve. Mám normálny pracovný pomer ale napriek tomu chcem podnikať v oblasti predaja (elektrotechnicky priemysel), je potrebné zamestnávateľa o tom informovať aj napriek tomu že chcem podnikať v INEJ OBLASTI AKO SOM ZAMESTNANÝ ??? áno toto som už čítal:

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
Mila123
14.08.13,10:55
na webe si vyhľadaj činnosti tvojho ZĽ, ak ich nebudeš mať totožné, nemusíš mať súhlas....
sp0
14.08.13,10:57
ZĽ ??? :)
ďakujem
Mila123
14.08.13,10:59
zamestnávateľ
sp0
14.08.13,11:40
Takže pokiaľ dobre tomu rozumiem tak zoznam jeho činností nájdem na živnostenskom reg.
Pre moje podnikanie v oblasti predaja potrebujem:

- Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu

- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)

Môj zamestnávateľ ich v zozname predmetu podnikania ma tiež. Takže tým pádom nemôžem podnikať popri zamestnaný bez jeho súhlasu, dobe tomu rozumiem ?