zrnko
14.08.13,14:25
Na aký účet zaradím kúpu autolekárničky?
Zakúpili sme ju do auta, ktoré budeme neskôr predávať. Pri predaji budem faktúru vystavovať aj na 10 % DPH -vyčíslenie hodnoty autolekárničky? Alebo vystavím faktúru iba na auto s 20 % DPH? Ďakujem za odpoveď.
Chrusťa
15.08.13,07:40
ja to dávam priamo do spotreby ako réžiu, a teda účet 501, analyticky to mám rozlíšené. Pri predaji o žiadnej lekárničke neúčtujem veď lekárnička má predsa obmedzenú dobu platnosti.
zrnko
15.08.13,07:50
Dakujem za odpoved :))
Stefan2005
15.08.13,09:22
... Pri predaji o žiadnej lekárničke neúčtujem veď lekárnička má predsa obmedzenú dobu platnosti.

... ako to že o predaji neúčtovať - veď keď ich predávajú, tak o tom treba účtovať ako o tovare - ale zadanie otázky je fakt zmätočné...
adka18
15.08.13,09:26
Ja by som to uctovala na 501AE a samostatna faktura len na auto - ci s DPH, to podla toho, ci ste ho nakupili aj s DPH alebo nie.
Chrusťa
16.08.13,05:45
ja som zadávateľa pochopila tak, že kúpili auto, v ktorom nebola lekárnička a lekárničku dokúpili. Potom auto predajú a chcú vedieť, čo s tou lekárničkou. Preto som uviedla, že pri predaji auta žiadnu lekárničku nefakturujem ešte zvlášť. Mala by byť už nepriamo zahrnutá akože v cene predaja auta.takže riadne na 501 do spotreby. kto to kedy odsleduje, či auto sa predalo s lekárničkou al. bez?