Števka
15.03.06,09:11
Dobrý deň prajem,
prosím Vás mám taký problém: Účtujem prvý rok v alfe a neviem ako doplním do výkazu o majetku a záväzkoch údaje za predchádzajúce úč. obdobie.
via
15.03.06,13:13
ked pojdes do tlace vykazov, tak ta to najskor hodi do tabulky s upozornenim, ze treba este urobit prepocet. hodnoty v prvom stlpci (ktore tam ty nemas) su z predchadzajuceho obdobia, tie tam podla minulorocneho vykazu nahadzes, das prepocet a mozes veselo tlacit
LubenaK
15.03.06,20:16
Nasledujúci rok, keď budeš robiť riadne prechod do nového roku, Ti zostatky automaticky prenesie.
renča1
17.02.07,10:37
Zostali mi kolky v hodnote 450,- k 31.12. Čo mám spraviť, aby sa mi tento zostatok premietnul aj vo výkaze o M a Z v riadku 10 (peniaze a ceniny). Z knihy cenín mi to neberie, mám to vo výkaze na tvrdo opraviť?
Zita5
17.02.07,11:44
Zostali mi kolky v hodnote 450,- k 31.12. Čo mám spraviť, aby sa mi tento zostatok premietnul aj vo výkaze o M a Z v riadku 10 (peniaze a ceniny). Z knihy cenín mi to neberie, mám to vo výkaze na tvrdo opraviť?

Renátka , klikni si kurzorom v peňažnom denníku na Zostatok pokladne v hotovosti . Skontroluj , či tam máš presne taký zostatok ako Ti vykazuje zostatok v PD k 31.12.2006 . Objaví sa modrá tabuľka .Ak bude vyšší tak ceninu Ti pripočítalo k zostatku v pokladni a tým pádom to máš už zahrnuté vo
V o MaZ.Pozor aby si to nemala duplicitne .

Neviem či ma chápeš , ale tento klik o ktorom hovorím , Ti ukáže zostatok hotovosti všetkých pokladní či už Sk,Eur a podobne a v tom aj ceninu .

Vyskúšaj . Inak potom jedine opraviť ručne , len treba zistiť prípadnú duplicitu .

Hovorím o Alfe .
renča1
17.02.07,11:57
Zitka, nemám to tam, spočítalo mi tam len valutové pokladne. Ceniny mi nezobralo, opravila som to ručne vo výkaze. A tebe to tam ukazuje?
Manual
17.02.07,12:09
Ostáva len ručne opraviť, ani mne to ceniny neťahá do MaZ
Pekný deň...
uzivatel2
17.02.07,12:12
Vediete asi evidenciu cenín len cez ceniny, ak chcete aby sa to správne zobrazilo, musíte mať založenú pokladňu cenín.
Konečný zostatok z evidencie cenín preneste do novovytvorenej pokladne cenín a bude to vo výkaze správne.
Manual
17.02.07,13:03
Vediete asi evidenciu cenín len cez ceniny, ak chcete aby sa to správne zobrazilo, musíte mať založenú pokladňu cenín.
Konečný zostatok z evidencie cenín preneste do novovytvorenej pokladne cenín a bude to vo výkaze správne.
Ale to by som si musel dokúpiť u Krosu ešte jednu pokladňu:D a tú na "pár" cenín nepotrebujem. :)
Už je opravené ručne.