troyer
14.08.13,20:57
na budúci rok by som rád začal s podnikaním cez internet....šlo by len o predaj nejakých kaktusov, ktoré by som si už vo vúčšom množstve dopestoval doma, rozmnožoval aj s následným predajom bez kamennej predajne, proste len internetový obchod a nič viacej....ale neviem, ako začať, čo potrebujem k vybaveniu živnosti....mám nejakú predstavu, svoj podnikateľský plán uložený v hlave, teda otázka k veci: ako si vybavím živnosť? čo potrebujem k vybaveniu živnosti? aké sú výdavky pri vybavení živnosti tohto druhu? potrebujem si viesť účtovníctvo alebo mi budú stačiť faktúry, ktoré produkuje eshop pri každom nákupe cez internet na to, aby som si mohol uplatniť na konci roka?...prípadné náklady za nákup materiálu? ako sa tieto náklady vykazujú?....teda stačí si to niekde založiť do šuflíka a pri príklad: ročných nákladoch 200 eur si ich stačí vykázať raz ročne, ked podám daňové priznanie? ak by bola suma zárobku za celý rok menšia, ako 2000 eur alebo len niečo nad 2000 eur už ako čistý zisk....nepredpokladám proste, že by som za celý rok zarobil viac, kedže moja predstava je tá, že by šlo o podnikateľskú činnosť typu: "domová práca" s kaktusmi, ktoré by som si len v obmädzenom množstve sám dopestoval.... a posledná otázka...potrebujem len pri týchto nízkych prijímoch a predaji cez internet aj registračnú pokladnicu??? vopred dakujem za odpoved....... :-(
avalik
14.08.13,20:20
k zivnosti http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie

hore je vyhladavac - zadaj napr. eshop - vo viacerych temach najdes odpovede
pripadne vpravo na hlavnej stranke si daj vyhladat rozne rubriky napr. zaciatky podnikania, ...
Dáša_
15.08.13,05:30
základná otázka, od ktorej sa odvinie všetko ostatné - môžeš oficiálne predávať kaktusy, ktoré si len tak dopestoval doma? Neporušuje sa tým nejaký zákon - napadá ma niečo ako autorský, CITES.... Nebolo by lepšie sa orientovať len na drobnú inzerciu typu záhradkár? Brať to ako svoj prebytok a nie ako podnikanie.
kopretinka
15.08.13,06:28
predávanie kaktusov nie je žiadne porušenie zákona.niekto pestuje kapustu,niekto melóny......tam je tiež porušenie zákona? a na eshop potrebuje živnosť,to nie sú prebytky.
Dáša_
15.08.13,07:27
možno by si nemala porovnávať s kapustou, ale s predajom ovocných stromčekov napríklad