Alanita
15.08.13,08:34
Bývam nad malými potravinami v bloku a najmä teraz v lete ma obťažuje neustály hukot áut, ktorých majitelia zastanú pred obchodom a nechajú bežať motor počas nákupu. Od 6-8mej som ich napočítala 12. :confused: A to nehovorím o dodávateľoch, ktorí robia rozvoz už pred piatou hodinou a motory dodávok nevypnú ani v čase nočného kľudu. Smrad z exhalátov stúpa rovno hore a mám toho plný byt o hluku ani nehovorím. V jednoizbovom nie je kam ujsť.:rolleyes:
Poraďte mi prosím, ako mám riešiť šťažnosť. Po troch rokoch tolerancie už toho mám plné zuby. Existuje nejaký zákon, podľa ktorého môžem uplatňovať svoje práva a u koho? Polícia, obecný úrad, bytové družstvo, nájomník obchodu, spoločenstvo bytov??? Vopred ďakujem za rady.
buchač
15.08.13,10:10
...ach jo ......
Mňa dnes ráno zobudil sused , keď pilčíci štartli Sthillky ...

Ale inak sa môžeš obrátiť na Políciu , nakoľko šofér je povinný vypnúť motor .
Alebo na miestny úrad , odbor dopravy s návrhom osadenia značky " Zákaz zastavenia " okrem zásobovania ...
Alanita
15.08.13,10:34
díki...to, že šofér je povinný vypnúť motor je aj niekde napísané alebo si to len myslíš? Značka zákaz zastavenia by asi nevyhovovala ostatným susedom a obávam sa, žeby s tým museli všetci súhlasiť...vieš ako to u nás chodí :)
arizona
15.08.13,12:49
Mozes sa obratit na regionalneho hygienika,on je povinny premerat hluk a exhalaty a nariadit napravu
misoft
15.08.13,15:17
Zákon 8/2009 §4 Povinnosti vodiča ods.2 písm. l
"počas vedenia vozidla používať telefónny prístroj okrem telefonovania s použitímsystému "voľné ruky" alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedenímvozidla; to neplatí pre vodiča vozidla ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len"ozbrojené sily"), ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskejpolície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek,Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby,Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby pri plnení svojich úloh,m) používať hanlivé gestá voči ostatným účastníkom cestnej premávky, vyhadzovať zvozidla predmety a obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osobynajmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží,blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode,n) použiť na jazdu vozidlo, ktoré svojím farebným vyhotovením a označením sa dázameniť s vozidlom Policajného zboru, Vojenskej polície, Železničnej polície, obecnejpolície, Hasičského a záchranného zboru alebo ostatných hasičských jednotiek"
misoft
15.08.13,15:20
Čudovala by si sa, ale existuje na to zákon.
Zákon 8/2009 §4 Povinnosti vodiča ods.2 písm. m

m) používať hanlivé gestá voči ostatným účastníkom cestnej premávky, vyhadzovať zvozidlá predmety a obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží,blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode,
Alanita
15.08.13,16:24
Ďakujem pekne za rady. Na riešenie cez hygienika by som sa nespoliehala, skôr sa pokúsim uplatniť zákon. Uvidím, čo na to polícia a odbor dopravy na obecnom úrade. :)
pavol54
15.08.13,18:00
TOMU HLUKU by som uveril ale tomu behu motora naprázdno ani nie, ibaže by mal nadstavbu mraziak - chladiak závislý na behu motora
pavol54
15.08.13,18:04
Musí polícia prichytiť, alebo ako dokážeš že bežal naprázdno, inak je to tvrdenie proti tvrdeniu, a odbor dopravy je až na obvodnom úrade
Indeed
16.08.13,01:45
naozaj , to vyriešia tak,že ked sa budeš sťažovať , tak budu robiť rozvoz nie o piatej , ale o šiestej , čo sa tým zmení ???
arizona
16.08.13,06:20
a mozes mi napisat preco by si sa nespoliehala na riesenie cez reg.hygienika?