Stefan2005
15.08.13,11:53
Ice dive
15.08.13,18:09
NBS nie je inštitúciou, ktorá má oprávnenia vydávať právne záväzné stanoviská pre podnikateľské subjekty... t.j. to že si to NBS želá, aby tieto škody boli preplácané, neznamená, že poisťovne to aj urobia.... NBS môže dozerať na to, či poisťovne dodržiavajú zákon o sprostredkovaní poistenia, či sú dostatočne solventné na vykonávanie poisťovacej činnosti, avšak prinútiť poisťovne aby preplácali škody na sklách týmto stanoviskom nemôžu... nakoľko väčšina poisťovní pozná čarovnú formulku: "udalosť sa nestala tak, ako je popísané v hlásení o udalosti, vyjadrenia účastníkov sa rôznia"... spravidla vodič vozidla spod kolies, ktorého mal odskočiť kameň ten kameň nemohol na ceste vidieť, a vymršteniu zabrániť, detto v hlásení len opakuje to, čo mu poškodený povedal, ktorý má záujem na tom, aby bola škoda preplatená... ak by si v tom poisťovne neboli isté, nezamietala by to každá jedna...
Stefan2005
15.08.13,18:19
... ak by si v tom poisťovne neboli isté, nezamietala by to každá jedna...

... no myslím si, že asi už si nebudú také isté... bolo načase, aby sa do toho niekto obul - aj keď "NBS nie je oprávnená..." je to inštitúcia, ktorej hlas by mal zavážiť... a ak si ho osvoja aj súdy, tak je to z polovice výhra... z druhej polovice nie, lebo sa asi tým zvýši cena PZP... ale čo je to za poistenie, ktorej cenu konkurencia stláča dole, a výsledkom je to, že sa vylučujú z neho niektoré plnenia....
lujza.j
15.08.13,18:31
mimotemyja som dnes ráno išla do roboty....pri ceste resp.na chodníku kosili nejakú zbytkovú trávu jeden kosil chodník druhý dokosieval patník pri ceste....takže stál na ceste...a aby mi nebolo ľúto chytila som kameň od kosačky....našťastie nič na skle teda zatial dúfam....lebo samozrejme, že takto by sa mi to určite nemohlo prihodiť!!!...by zabrúsil nejaký mudrlant-obhliadač-likvidátor....