Sasu
15.08.13,13:51
Dobry den, vedel by mi niekto poradit ake prava maju tehotne na vysokej skole? Som studentkou 5 rocnika externou formou s tym, ze skolu mame kazdu sobotu. Termin porodu je koniec novembra avsak porod sa neda presne naplanovat, preto neviem, ci jednu celu sobotu nebudem musiet vynechat. Na skole mi povedali, ze konzultacie su povinne a ked ich neabsolvujem, vyucujuci ma nepripusti ku skuske. Ma na to pravo aj ked budem mat lekarom potvrdene ze som mala porod? Alebo je to na kazdej skole ine? Podmienky tehotnych u zamestnavatela su definovane, ale co sa tyka studentiek tak to nikde neviem najst. Dakujem pekne za kazdu radu
Janiela
15.08.13,11:58
mala by si sa dohodnúť na študijnom, resp. prezrieť si študijný poriadok, alebo priamo so skúšajúcim, na niektorých školách sa prednášky dajú nahradiť - napr absolvovať spolu s dennými a pod
avalik
15.08.13,12:02
urcite pozri studijny poriadok a dohodni sa s vyucujucim, nejake % ospravedlnenej neucasti na konzultaciach by malo byt povolene
Janiela
15.08.13,12:11
my sme mali povolenú max 25% neúčasť
alaya1
15.08.13,12:50
tehotne mozu poziadat o individualny studijny plan, kde je nutne absolvovat len urcity pocet vyuc.hodin. Ostatne je samostudium. Treba si to ozrejmit na studijnom oddeleni prislusnej fakulty.
BXLmiami
15.08.13,12:56
My týždeň.