ing.erika
15.03.06,19:22
dobrý večer, rada by som sa opýtala niekoho, kto by mi vedel poradiť, je pravda, že na to, aby som mohla zamestnať niekoho na DoVP musím mať najskôr zamestnaného niekoho na TPP? alebo môžem mať len zamestnancov na DoVP? ďakujem pekne.
mysimis
15.03.06,18:24
Zamestnávať na DoVP by si mala len príležitostne. Musíš mať vykryté pracovné miesta TPP. TPP môže byť aj na skrátený úväzok. Pri kontrole Inšepktorátu práce mi vytkli, že som mala len 2 ľudí na TPP a 4 na DoVP.
ing.erika
15.03.06,18:34
Zamestnávať na DoVP by si mala len príležitostne. Musíš mať vykryté pracovné miesta TPP. TPP môže byť aj na skrátený úväzok. Pri kontrole Inšepktorátu práce mi vytkli, že som mala len 2 ľudí na TPP a 4 na DoVP.
ďakujem. čo to znamená, že ti to vytkli? dali ti aj nejakú pokutu alebo sa s tebou len naťahovali? a len tak mimochodom, čo chodí kontrolovať inšpektorát práce?
mysimis
15.03.06,18:40
Erika, kontrolór z IP mi vysvetlil, že ja som "povinná sa ho báť", lebo on je kontrolór. Tak som mu vysvetlila, že ja som externá účtovníčka a vonkoncom nemám dôvod sa ho báť. Kontrolujú pracovné zmluvy, poskytovanie stravovania, sociálny fond - jeho použitie, mzdy - príplatky, min. mzdy, prihlášky do sP a aj DoVP, dochádzku. Proste všetko.
ing.erika
15.03.06,18:49
aha, taže sa môžem tešiť. ďakujem za radu. pekný večer.
mysimis
15.03.06,19:00
Z kontroly mi napísali veľký 3-stranový protokol, závady boli malé, ale písmo veľké. Musela som písomne vypracovať elaborát o odstránení nedostatkov. Teraz čakám na ich vyjadrenie.
stuko
15.03.06,19:02
no pokial je to lahka praca a povedzme prilezitostna, mozes zamestnat aj nejakych studentov na DoBPS a ta je bezproblemova, do 20 hod tyzdenne, ale pozor clovek musi mat status studenta - denneho