annika88
16.08.13,08:43
Dobrý den, chcela by som sa spítat, mám exekúciu a moj mesačný plat je cca 480 eur. Mozem povedat mzdárke aby strhávala z výplaty len 20eur? Dakujem za odpoved
Ivetauct
16.08.13,07:31
Zamestnávateľovi asi prišiel exekučný príkaz, v ktorom exekutor stanovuje koľko Vám má zo mzdy "stiahnuť" (napr. dve tretiny zo mzdy). Zamestnávateľ je povinný tento príkaz rešpektovať.
annika88
16.08.13,08:46
a ked sa dohodnem s exekútorom dalo by si aj menej ako dve tretiny zo mzdy?
ivka70
16.08.13,10:52
Ked si to nechal dojst tak daleko, ze exekutor necha strhavat tvoj dlh zo mzdy, uz sa nedohodnes s nikym, tak je zakonom stanovene, podla typu pohladavky, kolko ti zamestnavatel strhat musi.
Mila123
16.08.13,11:20
máš prednostnú? či neprednostnú zrážku?
jazmy
22.08.13,12:43
S exekutorom sa určite nedohodneš, ale môžeš sa skúsiť dohodnúť s oprávneným / veriteľom. Túto dohodu treba urobiť písomne a jedno vyhotovenie by mal veriteľ doručiť exekútorovi. Na základe tejto dohody potom exekútor pošle príkaz do mzdovej učtárne o zrážkach zo mzdy v dohodnutej sumy. Taktiež, ak by si chcel odpustiť úroky z omeškania, musíš o to požiadať oprávneného a nie exekútora. Exekútorovi iba dávaš navedomie, že si oprávneného požiadal o odpustenie úrokov.
jazmy
22.08.13,12:50
Neviem, či mi to tu uložilo, lebo to tu nevidím, tak ešte raz.
S exekútorom sa asi nedohodneš, ale môžeš sa dohodnúť s veriteľom (oprávneným). Túto dohodu potom treba urobiť písomne a veriteľ jedno vyhotovenie zašle exekútorovi. Na základe tejto dohody potom by mal exekútor vydať nový príkaz na zrážky zo mzdy, ale už v dohodnutej sume. Tak isto, keď splatíš istinu a počítajú sa Ti úroky z omeškania, môžeš veriteľa požiadať o odpustenie úrokov a kópiu žiadosti pošleš exekútorovi na vedomie.
Jana Motyčková
22.08.13,14:00
Presne tak.