chalupárka beťárka
16.08.13,12:07
Dobrý deň,viete mi prosím niekto poradiť,posunúť kontakt na dobrého statika,odborníka na staré domy ? Staré - myslím tým 100 rokov a viac....
Vopred vďaka.
arizona
16.08.13,10:24
z celej SR???
RZ Projekt
17.08.13,07:55
Ja sa zaoberam statikou. Ale statik zamerany na stare stavby to som este nepocul. Co chces s takym starym domom robit? Ja osobne by som s takym starym domom neplanoval nic okrem demolacie.
buchač
17.08.13,11:02
Citujem - komentujem :

" RZ Projekt
Ja sa zaoberam statikou. Ale statik zamerany na stare stavby to som este nepocul. Co chces s takym starym domom robit? Ja osobne by som s takym starym domom neplanoval nic okrem demolacie..."

Pekná odpoveď ...fakt " pekná " ....
To by aj Bratislavský hrad mohli rovno zrovnať so zemou ...šak zbytočne sa tam nalieva neskutočne veľa love ...dokonca všetkych daňovníkov ...

Ty by si so starým domom neplánoval nič ...
Ibaže nie každý je taký ako Ty ...niekedy je tá 100 ročná budova oveľa lepšia ako ten nový ( chemikáliami nasiaknutý ) dom...
Mám chalupu 100 ročnú ....Ja osobne , ak by mi na ňu niekto šáhol - odstrelím !

P.S.:

" RZ Projekt (Dnes 17:25) buchac neviem preco riesis veci mimo polozenej otazky a zahlcujes to tu. Porovnavas neporovnatelne. Myslim, ze si chces len zdvihnut ego..."

Neviem prečo sa ofukuješ , ak má niekto iný názor ...
marjankaj
17.08.13,13:06
Asi chce postaviť nejakú zrúcaninu. Vraj je to v móde.:D
marjankaj
17.08.13,13:09
A získaš komfortné ubytovanie v Leopoldove?:---
buchač
17.08.13,13:47
....šak Leopoldov tiež historická zrúcanina ....
Príde RZ ...posúdi a dá zrúcať ... :D :D :D
RZ Projekt
17.08.13,14:25
buchac neviem preco riesis veci mimo polozenej otazky a zahlcujes to tu. Porovnavas neporovnatelne. Myslim, ze si chces len zdvihnut ego :)
marjankaj
17.08.13,14:32
A ty si niečo vyriešil?:eek:
erik555
17.08.13,14:39
vyriesil...demolacia :)
buchač
17.08.13,14:47
erik .....demolácia je tiež riešenie ....
Lenže nie za každých okolností a vždy ...
RZ Projekt
18.08.13,04:26
Navzdory vsetkym nazorom si myslim, ze riesenie som podal. Nic nebrani uzivatelke mi napisat sukromnu spravu. Aj ked otazka arizony ohladom lokality bola vystizna. Treba hladat statika vo svojom okoli. Ak ho nemoze najst, staci pohladat aspon projektantov alebo architektov a oni urcite maju kontakt na svojich statikov.
pmajap
18.08.13,08:54
Tiež som sa rozhodla pre rekonštrukciu..z nostalgie. Je rozdiel prestavať na chalupu, alebo na dom na trvalé bývanie, časť som musela asanovať a časť prispôsobiť novej dostavbe. Môj sused v tom čase začal stavať nový dom - oproti, samozrejme svojpomocne. Finančne nás to vyšlo rovnako. On je skoro na konci, ja v 80% urobené. A nie je to to pravé orechové.
Poznám názory statikov na staré domy bez venca, nikto sa pod to nepodpíše. Historické budovy to je iný level, aj finančne.
buchač
18.08.13,09:07
To je jasné ....
Rekonštrukcia alebo aj generálka je vždy drahšia ako nóvum .
Ibaže rozhodne nesúhlasím s názorom RZ , že je potrebné okamžite búrať ( aj keď RZ vravel sám za seba , ja tiež ) .

Niektoré budovy si to rozhodne nezaslúžia a vonkoncom sa nejedná iba o tie historické pamiatky pod patronátom štátu .
Je predsa veľa stavieb , ktoré majú aj to svoje čaro ....a teraz nemyslím práve na moju chalúpku ...
Proste , je niekedy potrebné ( bolo by vhodné ) prihliadať aj na tie iné okolnosti .
Veď si vezmime tie staré domy niekde v zahraničí ...Taliansko ,Francúzsko ,Grécko , Írsko ....to čaro tých dediniek je neopakovateľné ....hotová pastva pre oči .
pmajap
18.08.13,09:19
Súhlasím, škoda, že to Slováci nechali úplne schátrať, potom sa to už ťažko stavia na nohy, Češi boli múdrejší, robili rekonštrukcie historických centier a my sme stavali paneláky, teraz je ten rozdiel markantný.
chandler
20.08.13,06:34
napis o tom nieco viac.
marjankaj
20.08.13,07:33
Na demoláciu statika potrebovať nebude.
ciners
21.08.13,12:33
Ing. V. Kohut je odbornik cez pamiatky a podobne. Zavisi,co presne chcete
vlado 33
21.08.13,22:11
Slovenský pohľad na starú stavbu! Prečo nespálime aj starožitný nábytok? Veď nech naše deti kukajú na sklo a sadrokartón. Tak ako sme mi kukali na paneláky! Sme svojími honosnými stavbami predbehli aj Nemcov, klobúk dole! Som z Košíc a zoberiem iba Jakabov palác, pri ňom je Super moderná banka. Nie je to hanba pre tento národ?. Nikto nie je zvedavý na nobasil!
miro67
01.09.13,11:40
V prvom rade by mal statik urobit obhliadku toho domu. Bez toho je vsetko ostatne iba spekulacia. Na zaklade jeho aspon predbezneho odhadu a vasich predstav o buducnosti toho domu sa uz potom da povedat, ako dalej.
vlado 33
01.09.13,13:52
Milujem takéto témy, desiati odpovedajú a reakcia žiadna.