didi51
16.08.13,12:36
Pred vcerom mi pan starosta oznamil ze podla nejakych starych mapach mam ohradeny obecny pozemok na ktorom je studna aj jablon. Dneska mi prezmenu povedal aby som si zhodia plot inak ho zbura on. Na Mape v znaleckom posudku a takisto aj na katster portal je rozmer parcely 594m stvorcovych a neviem si to vypocitat... Podla starosty mam ist 2m z plotom dnu. Dom bol postaveny v roku 1963 a ja v nom byvam od roku 2009. Pri kupe domu realitka aj byvali majitel tvrdili ze studna je moja aj z jablonov. Takisto aj ten plot uz stoji niekolko rokov. Tak teda moja otazka znie mozem si to prekerat aj sa?
Mila123
16.08.13,10:39
čo je prekerať aj sa????
marjankaj
16.08.13,10:39
No premerať si môžeš. Ale rozhodujúce bude, ako je to zakreslené na katastri.
Čo je presne zapísané v kúpnej zmluve?
Tweety
16.08.13,10:40
akoby písal hotentot
Katy a R
16.08.13,10:51
Mila ... premerať aj sama .. ;)
ivka70
16.08.13,11:03
Premerat si mozes, aj vypocitat, zameranie pozemku ale musi urobit geodet.
Cize tvoje vypocty budu len a len informativne.

Oznam starostovi, ze ked tvrdi to, co tvrdi, nech ti to da od geodeta zamerane, potom si kludne plot posunies.
didi51
16.08.13,11:13
Akoze pepac ale pisem cez tablet a blbo to tu ukazuje
Tweety
16.08.13,11:22
akože prepáč, ale tu ide o správnu gramatiku, a tú neovplní ani talbet, či?
didi51
16.08.13,11:22
Dakujem za odpoved. A ako si ho premeriat? Chcela by som informativne aspon vediet ci tie 2m mam alebo nemam ist dnu. Alebo ako mam mat ten plot. Sused mal tiez ist 2m niekam no zistil niekde v meste nieco pre neho pozitivne ze ma mat viac metre a nie menej....
arizona
16.08.13,11:28
Ked to od teba starosta ziada, nech ti to da pisomne aj s vysvetlenim a prilozenim prislusnych dokumentov.

A ako k tomu vobec doslo, ze vam kaze posunut plot? Preco mu to vadi az tezaz,ked tam ten plot stoji dlhe roky? Mala by si vysvetlit situaciu
didi51
16.08.13,11:36
Mas stolovy pocitac kde automaticky ti opravuje chyby ktomu tu ti to jedine automaticky doplna. Inak tato domena ma nazov porada nie gramatika taak pokial nevies poradit nemas dovod sa zapajat a kritizovat.
didi51
16.08.13,11:56
Dneska dal pisomne upozornenie aby som zburala plot inak ho zbura on. Ako k tomu doslo? To nevie nikto ani sused. Proste aj minule zavolal zivotne prostredie ze vypustame zase mi a sused do potoka. Pritom vypusta cela dedina bud do potka alebo ako aj on na pole. Dovod nieje... pred mesiacom sa este sudil z byvalim starostou o peniaze. Naposedy tiez na nas zavolal policiu ze palime pneumatiky no nepochodil tiez este aj policajt poza chrbat sa mu smial. Stary blbec co nema robit vo volnom case...
Tweety
16.08.13,11:58
Fúha, a ty si už niečo poradila, že tak mudruješ?
marjankaj
16.08.13,12:01
Tak toho si zvoľte aj nabudúce.
pepa78
16.08.13,12:01
Na výzvu starostu reaguj odpoveďou, že nie je problém sa s tebou dohodnúť, ale požiadaj ho o to, aby predložil dôkaz. T.j. geometrický plán - vytyčovací plán pozemku, ktorý musí dať vyhotoviť obec, lebo dôkazné bremeno je na nich. Nič bez geometráku nebúraj a ak začne búrať on volaj políciu...
pavol54
16.08.13,13:22
Tvoje meranie je trt platné aj keby si
to merala mikrometrom na tisíciny mm, jediné platné meranie je vytýčenie bodov autorizovaným geodetom. takže škoda strácať časš
pavol54
16.08.13,13:27
No keby to bolo moje pole a vypúšťala by si naň svoje fekálie to by si ešte len videla ten cirkus, ako vlastník poľa by som ťa žaloval a vláčil po veterine pre všeobecné ohrozenie zdravotného stavu obyvateľov počula si niekedy niečo o baktérii E-COLI keď bolo pol Európy v sračkách?
pavol54
16.08.13,13:30
Ďalší problémový človek ty robíš bordel s fekáliami a odpadovými vodami a nakoniec tebe "ubližujú"
arizona
16.08.13,14:18
a co tam bolo presne napisane? Na co sa odvolaval? ...to, ze fekalie vypusta cela dedina, nie je ospravedlnenie. Ak mas dokazy,tak aj ty mozes nahlasit na ziv.prostredie,alebo na regionalnu hygienu. To akoze mas posunut plot kvoli vypustaniu fekalii, ci co to s tym ma spolocne?
pavol54
16.08.13,14:56
arizona vieš ako to chodí, pozemok ktorý končí "nikde" (v poli , v potoku , v lese)si spravidla niekto ohradí nikomu to nevadí a býva to tolerované ale rev sa spustí, keď sa niekto rozhodne zjednať pozemkový poriadok, tvrdenie realitky a bývalých majiteľov nemusí byť smerodajné ani pravdivé
marjankaj
16.08.13,15:06
tak tak Pali. A preto si chce "premerať" "svoj" ohradený pozemok, či má tých 594 m2. Ale či bude posunutý, tak to ju nezaujíma.