akozit
16.08.13,15:23
Chcela som sa opytat, ak udam jedneho z rodicov ze sa nestaral o mna pocelu moju vychovu ani raz neprispel na mna mozem nieco od neho vysudit. Som este minule citala ze ak sa vystahujem z domu a budem sa snim sudit ze by som mala dostat od neho peniaze alebo od statu niesom si ista .
marjankaj
16.08.13,13:27
Koľko máš rokov?
karol.benko
16.08.13,13:40
mas dokaz ?Ak mas po 18 a nestudujes a mas pracu tak si schopna sama sa zivot takze nepotrebujes od neho vyzivne
arizona
16.08.13,14:13
Kolko mas rokov? Studujes, ci pracujes?

Preco si rodic s ktorym si zila nevymahal, /hoci aj sudne/ alimenty na teba od toho druheho rodica?
pepsikova
16.08.13,14:49
...príliš málo informácií si dala k tak závažnej otázke...súdiť sa s rodičom, ktorý si neplnil vyživovaciu povinnosť voči svojmu dieťaťu-to nie je len tak, že "spýtam sa"....
marjankaj
16.08.13,15:15
No keby sa dali od rodičov vysúdiť milióny, tak to by sa každý iba súdil a nikto by nepracoval.:--- Koho by zaujímalo, či rodičia na to budú mať:---
pavol54
16.08.13,15:54
My ti tu poradíme a potom sa budeš súdiť aj s nami ale vidieť že sa o teba nestarali obaja rodičia pri tom pravopise. TO VIES RODIC JE RODIC A STAT JE STAT
Dav
16.08.13,16:26
Do Tvojich 18 rokov sa o "súdenie" s rodičom, ktorý neplatí, stará druhý rodič. Po dovŕšení 18 rokov je možné, aby dieťa požiadalo o plnenie vyživovacej povinnosti priamo rodiča. Súd prizná výživné za trvania podmienok - sústavná príprava na povolanie - t.j. štúdium a výšku výživného určí podľa príjmu druhého rodiča, sociálnych pomerov povinného rodiča, a odkázanosti dieťaťa na výživné. Odsťahovanie sa z domu nemá vplyv na to, či dostaneš peniaze. Peniaze od štátu - to je náhradné výživné, ktoré platí štát za rodiča. Ale iba vtedy, ak je výživné súdom určené, ak je rozsudok o výživnom právoplatný, a ak požiada druhý rodič, alebo plnoleté dieťa o plnenie.
buchač
16.08.13,19:04
Citujem :
" Chcela som sa opytat, ak udam jedneho z rodicov ze sa nestaral o mna pocelu moju vychovu ani raz neprispel na mna mozem nieco od neho vysudit. Som este minule citala ze ak sa vystahujem z domu a budem sa snim sudit ze by som mala dostat od neho peniaze alebo od statu niesom si ista ."

Zamýšľam sa ...
No neviem , či to bude odpoveď ...
Príspevok je totiž dosť nepresne napísaný - nejasne ...

V súvislosti s červeným sa dá predpokladať , že do určitého veku si bývala ( vlastne ešte aj bývaš ) s rodičmi ...
Ergo , tým pádom sa nedá povedať , že rodič neprispel na Teba ...

Iné by bolo , ak ten jeden rodič býval v inej domácnosti ako Ty a tým pádom vymáhanie príslušných nákladov by malo byť na tom druhom rodičovi ...

To , čo spomínaš ohľadom súdu medzi rodičom ( zvyčajne otcom ) a dieťaťom , t.j. vymáhanie tých prídavkov je možné .
Niečo som postrehol v televízii , kde v danom šote sa jedna čajočka takto realizovala ...myslím , že sa jej aj celkom zadarilo , no výsledok si nepamätám .
kopretinka
16.08.13,19:17
kopretinka
17.08.13,06:02
no??????? ideš sa súdiť či ako???