Katarina-fa
16.08.13,19:10
potrebovala by som súrne poradiť, robím výkaz k DPH a mám tu jednu faktúru za kúpu ojazdeného automobilu kategórie M1 najazdených 13000 km faktúra je z nemeckého bazáru dodávateľ je platiteľom DPH. Firma kúpila auto ako majetok - firemný automobil pre majiteľa. Stretla som sa s takýmto prípadom prvýkrát a vôbec netuším akým spôsobom mám faktúru zadať do výkazu k DPH, prosím veľmi pekne o radu.
a_je_to
16.08.13,22:23
Ako prvé si musíš na faktúre vyhľadať pokyn pre kupujúceho, buď, že :
- auto je zdanené v osobitnom režime - vtedy ho zaeviduješ do majetku a nedávaš nič do priznania DPH, lebo je daňovo vysporiadané, alebo
- daň je povinný platiť príjemca auta - vtedy uvedieš nákupnú cenu do priznania DPH na riadok 07 a dopočítaš DPH do riadku 08 a pripočítaš ju aj do riadku 21.
Katarina-fa
29.08.13,12:37
na faktúre je veta : "Die Lieferung ist als innergemeinschaftliche Lieferung steuerfrei" Dodávka je ako intrakomunitárne dodanie oslobodená od dane pri faktúre , takže chápem správne, že je to daňovo vysporiadané ? nezahrnula som to do priznania k DPH, majiteľ firmy mi k tomu povedal len ,že žiadna dph sa už na SK neplatí, tak mu bolo povedané v nemeckom bazári, kde auto kupoval
tictac7
29.08.13,13:06
mala si ho teda povinnosť samozdaniť, tak ako Ti píše a_je_to v druhej odrážke. Ak si tak neurobila, podaj DDP. Nakoľko to nemá žiadny vplyv na daňovú povinnosť, žiadna pokuta nehrozí. Ak by si ho však nepodala, DÚ by Ti pri kontrole toto auto zdanil na výstupe a bola by z toho pokuta, aj penále....
Katarina-fa
30.08.13,15:44
takže určite to treba urobiť formou samozdanenia a podať DDP? uvediem daň na vstupe aj výstupe, čiže výsledok bude nula......neplatí teda, že auto je zdanené v osobitnom režime a neuvádza sa vôbec do priznania k DPH?
tictac7
30.08.13,19:25
keby bolo zdanené v osobitnom režime, tak by to tam asi bolo napísané a daň vyčíslená, či?