kaitreia
16.08.13,20:45
Dobrý deň - prosím o radu: zákazníčka mi poslala platbu za faktúru omylom na môj súkromný účet, ktorý nepoužívam na podnikanie a teda ho ani nemám nahlásený na DÚ. Poslala mi to takisto zo svojho súkromného, lebo len začína podnikať a podnikateľský účet zatiaľ nemá založený.

Mám to riešiť, teda vrátiť platbu a žiadať o poslanie na iný účet, alebo to môže zostať len takto? Lebo to by znamenalo niekoľkodňové zdržanie a mám výdavky, ktoré z toho musím čím skôr vyplatiť.

Ako ja určite platbu uvediem medzi príjem na DP, veď som FA riadne vystavila + nevediem účtovníctvo (uplatňujem paušálne výdavky). Za týchto podmienok to môžem nechať tak, alebo ako to riešiť?

Ďakujem.
mondes
16.08.13,20:06
Ja by som ten súkromný výpis z BU priložila ku faktúre, ktorej sa to týka, aby to bolo jasné a nič iné by som nerobila, zvlásšť, keď sa nevedie ani účtovníctvo.
avalik
16.08.13,20:19
ak este nepreslo 30 dni od prijatia platby, nahlas tento ucet na DU, zaroven ho aj odhlas

len je mi divne, ze zakaznicka ma cislo tvojho sukr. uctu - to nerobila uhradu podla FA?
kaitreia
16.08.13,20:31
no poslala na sukromny pretoze my sa pozname osobne :) Platbu mi poslala v 2 castiach a od tej prvej zalohy ubehlo 30 dni + ucet je fakt sukromny a v ziadnom inom pripade ho nechcem pouzivat na podnikanie, takze ho preto nechcem nahlasovat.
kaitreia
16.08.13,20:32
Dakujem za odpoved, ale treba prilozit cely vypis, alebo staci len potvrdenie o tej platbe?
profesional
23.08.13,09:10
Buď si to preúčtuj cez pokladňu, tj. ako platba prijatá v hotovosti, alebo si to proste pošli z tvojho súkromného BU na podnikateľský a budeš to mať normálne vo výpise z podnikateľského účtu.