nebulka
17.08.13,15:36
Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou o objasnenie, ako je to so zvyšovaním invalidného dôchodku.

Čiastočný invalidný dôchodok (miera invalidity 50 %) mi priznali v r. 2006 hneď po strednej škole, v súčasnosti mám 70 %. Odvtedy sa mi zvyšuje každý rok o to určité percento ako všetkým dôchodcom, resp. naposledy o tú pevnú sumu 5,90 eura. V rokoch 2006-2013 som ale párkrát pracovala na pracovnú zmluvu, aj v súčasnosti mám uzatvorený pracovný pomer pracovnou zmluvou, a tiež som dva roky robila cez soc. úrad opatrovateľku, kde mi povedali, že sa mi to ráta do dôchodku. Tu mi nie je jasné, či by sa mi nemohol inv. dôchodok zvýšiť na základe predloženia zápočtových listov z tých zamestnaní. Alebo to, či pracujem, už nemá žiadny vplyv na výšku môjho inv. dôchodku?

Edit: Mám na mysli zvýšenie dôchodku na základe odpracovaných rokov (počas poberania invalidného dôchodku), nie od výšky príjmu.
Vopred vďaka za odpovede!
kopretinka
17.08.13,13:53
na invalidný dôchodok nemá vplyv výška zárobku,teda tak,ako to ty myslíš.
EDIT: nie
Katy a R
17.08.13,17:05
.. na výšku ID nie! Pre výpočet ID máš dobu do veku 62 rokov už započítanú (pozri si v zákone ako sa počíta a aká doba sa berie)
A tvoj terajší príjem tiež nie! - ovplyvní (možno??) len výšku starobného dôchodku .