smalen
17.08.13,20:49
Zdravím krásne všetkých poraďákov, prosím, neviete mi niekto poradiť čo mám robiť, keď som odstúpila od zmluvy( pretože som bola podvedená a mám dôkazy) a už je tomu mesiac presne, a daná firma mi vôbec neodpovedala. Na čo mám teraz vlastne nárok? Je to odstúpenie právoplatné, alebo s tým nič neurobím. Alebo čo vlastne. Prosím, viem mi tu niekto poradiť. ďakujem vopred
avalik
17.08.13,18:57
poslala si odstupenie od zmluvy doporucene? adresat si zasielku prevzal?
Mária27
17.08.13,19:37
Podľa § 48 občianskeho zákonníka Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté. Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.

Zo zákona existuje niekoľko dôvodov na odstúpenie. Ak si od zmluvy odstúpila právoplatne, máš právo napr. na vrátenie peňazí, ak si niečo uhradila ... Nepíšeš, ako si poškodená.
ajka432
18.08.13,07:30
Ahoj, odstupit od zmluvy mozes,mozes vyhrat aj sud, ale ikto ti nezaruci, ze budes odskodnena, tiez som bola podvedena, vyhrala som sud , teraz vymaham exekucne, ale neverim, ze este niekedy uvidim svoje peniaze
smalen
20.08.13,10:39
áno, poslala som do poručene a asi mi adresát zásielku prevzal, lebo už je tomu mesiac a pošta po troch týždňoch zásielku vracia ak ju neprevzal. Lenže problém je v tom, že mi vôbec neodpovedal a teraz neviem čo ďalej.
smalen
20.08.13,10:43
Áno, právoplatne som odstúpila od zmluvy a mám právo na vrátenie peňazí. Ide totižto o spoločnosť AAAAUTO. Chcela som si kúpiť osobný automobil sedemmiestny (čo mi aj uviedli na zmluve) a v skutočnosti v technickom preukaze je nákladný automobil a päťmiestny, takže som bola podvedená. Poslala som výpoveď doporučene a už je tomu mesiac a oni mi neodpovedali vôbec. Tak neviem teraz, či je to právoplatné a čo ďalej....
Mária27
20.08.13,11:39
Ak budeš zásielku reklamovať, pošta ti potvrdí, kto a kedy ju prevzal. Nabudúce posielaj s doručenkou.