Martinabezradna
18.08.13,09:15
Dobrý deň,
bývam spolu s matkou v dome 3/4 domu mi matka darovala a ostatnú časť si odkúpil môj manžel matka mi neprispieva na dom už rok (plyn, voda)Počas roka v dome bývala cca 4 mesiace, ale dom som musela vykurovať-temperovať aby nedošlo k škodám. Matka mi odmieta prispievať(požiadala som ju o zvýšenie preddavku nakoľko šiel hore plyn - 4 roky platila tak isto)za obdobie čo ho využíva plne. Ako túto záležitosť mám riešiť? Dakujem
Prečítala som si všetky príspevky. Je slušné poďakovať... tak teda ďakujem. Pokúsim sa zodpovedať bez emocií. Áno, matke som prispievala, dokonca som vracala aj výživné. Dovolím si citovať ,,kto je bez viny nech hodí kameňom. ,, Dovolím si podotknúť, že som sa starala o svoju starú mamu, ktorá žila na posteli spolu s mojím manželom a bezplatne. Moja stará mama ma vychovala a za všetko jej ďakujem.. Je veľmi smutné, že reagujete a ,,kopete,, a unikajú Vám súvislosti. Časom pochopíte možno.. týmto Vás prosím, aby ste nereagovali, lebo psychicky labilný človek, by takéto poznámky neuniesol... v tom prípade si dovolím zacitovať ,,či Ti nie je hanba !!!!,,
Mila123
18.08.13,07:24
nijako, uvedom si, že bývala s vami iba 4 mesiace, a keď si temperovala......sa čudujme, že dostaneš "iba" 3/4 domu zadarmo a ešte ti je málo......
marjankaj
18.08.13,07:34
A predtým si ty prispievala matke?
Peggynka
18.08.13,08:28
Že ti nie je hanba...
buchač
18.08.13,08:38
Pýtaj od manžela alikvótnu čiastku ... :D :D :D

Ale inak ?
Ty chceš riešiť túto " záležitosť " ...
Moja zlatá , vďačná by si mala byť ...V Ď A Č N Á ...
meha
18.08.13,16:19
V čom je problém? Vybav jej domov dôchodcov,alebo jej vráť 3/4 domu.Za 4 mesiace pýtať od mamy peniaze,nehnevaj sa ,ale nie si dcéra.
arizona
18.08.13,19:55
Ved jej ten dar vrat,ak ti sposobuje skodu, nie?
Trochu trapna otazka od teba...matka ti daruje majetok obrovskej hodnoty a tebe chyba od nej par eur za temperovanie tvojho bytu?
blavaciko
18.08.13,21:02
Mohla ten dom radsej darovat mne. Ja by som temperoval aj zadarmo! A este aj kytice by som jej priniesol!
Leske
19.08.13,07:28
Keď si vyrastala s matkou, si jej platila za plyn, vodu a atd? Nie? Tak prečo teraz žiadaš od matky(?!!!), keď ona ti dala všetko to čo mala, a ešte môžeš byť vďačná, že aj ti 3/4 domu darovala....
Martinabezradna
20.08.13,11:35
Prečítala som si všetky príspevky. Je slušné poďakovať... tak teda ďakujem. Pokúsim sa zodpovedať bez emocií. Áno, matke som prispievala, dokonca som vracala aj výživné. Dovolím si citovať ,,kto je bez viny nech hodí kameňom. ,, Dovolím si podotknúť, že som sa starala o svoju starú mamu, ktorá žila na posteli spolu s mojím manželom a bezplatne. Moja stará mama ma vychovala a za všetko jej ďakujem.. Je veľmi smutné, že reagujete a ,,kopete,, a unikajú Vám súvislosti. Časom pochopíte možno.. týmto Vás prosím, aby ste nereagovali, lebo psychicky labilný človek, by takéto poznámky neuniesol... v tom prípade si dovolím zacitovať ,,či Ti nie je hanba !!!!,,
Martinabezradna
20.08.13,11:41
Prečítala som si všetky príspevky. Je slušné poďakovať... tak teda ďakujem. Pokúsim sa zodpovedať bez emocií. Áno, matke som prispievala, dokonca som vracala aj výživné. Dovolím si citovať ,,kto je bez viny nech hodí kameňom. ,, Dovolím si podotknúť, že som sa starala o svoju starú mamu, ktorá žila na posteli spolu s mojím manželom a bezplatne. Moja stará mama ma vychovala a za všetko jej ďakujem.. Je veľmi smutné, že reagujete a ,,kopete,, a unikajú Vám súvislosti. Časom pochopíte možno.. týmto Vás prosím, aby ste nereagovali, lebo psychicky labilný človek, by takéto poznámky neuniesol... v tom prípade si dovolím zacitovať ,,či Ti nie je hanba !!!!,,
Peggynka
21.08.13,16:40
Prepáč,ale ja som sa dočítala v prvej vete,že ti matka darovala 3/4 domu.Takže ak ti ho darovala,je nemorálne od teba žiadať nejaké prispievanie na temperovanie.Iná vec by bola,keby ti ho predala.Chápeš to ? Toto je podstata týchto reakcií.