Eríček
18.08.13,09:21
Dobrý deň, chcem sa opýtať za kamošku, či je povinný jej ex manžel zaplatiť súdom určenú výšku výživného na neplnoleté dieťa aj za mesiac, kedy si ju zobral k sebe ??? V rozsudku nie je o tom ani zmienka a medzi sebou sa tiež nedohodli ani písomne a ani ústne. Jednoducho chcel si dieťa zobrať na mesiac ku sebe, matka súhlasila, no o peniazoch nebola ani reč. Môže svojvoľne neposlať ani cent, napriek tomu že dieťa bolo na celý mesiac u neho ??? Vopred ďakujem za odpoveď.
ajka432
18.08.13,07:27
ahoj, nemoze svojvolne neposlat ani cent, musi sa drzat rozsudku a zaplatit vyzivne aj za mesiac, ked mal dieta u seba
pepsikova
18.08.13,07:34
..pokiaľ súd nerozhodol inak, musí posielať výživné pravidelne podľa rozsudku..ak je dieťa u neho celý mesiac, aj tak musí poslať výživné ...záleží na rodičoch, ako sa dohodnú ,ale platí, čo rozhodol súd..
ivka70
18.08.13,07:37
Platit musi podla rozsudku.
Kazdopadne, vzdy sa da dohodnut, ak sa dohodnut budu chciet, ze mu matka cast penazi na ten mesiac posle spat.
Ja aj ked mi dieta mali cez prazdniny rodicia, som im prispela, kedze som nechcela, aby to cele tahali len z dochodku.
Eríček
23.08.13,14:19
Ďakujem za názor, no teraz nasleduje aj ďalšia otázka, lebo už nezaplatil v stanovenom termíne za tento mesiac a pravdepodobne už ani nezaplatí (on nezdieľa tvoj príspevok...), tak aký je ďalší postup ? Môže ho dať na súd už aj po prvom nezaplatení, alebo ako vlastne od neho vymôže nezaplatené výživné ??? Ako sa má zariadiť ?
willma
23.08.13,18:01
no neviem a nie je možné ak inak platí riadne, povzniesť sa nad tento jeden mesiac? Inak aj exekútor aj polícia riešia neplatenie výživného až po nezaplatených troch mesiacoch v priebehu dvoch rokov.
bubkoch
23.08.13,18:25
wilma to s tym exekutorom si napisala somarinu, nie je to pravda, tie 3 mes. pocas 2 rokov platia len pre púoliciu a trestne stihanie ... exekutor to moze riesit okamzite aj hned nasledujuci den po nezaplateni prveho vyzivneho
Eríček
23.08.13,20:43
To Willma:No to by sme takto asi ďaleko nezašli...to by potom mohli všetci oteckovia platiť výživné iba každý tretí mesiac a majú ušetrené a veselo by sa ex uškŕňali. Tebe napr. v školskej jedálni alebo na krúžkoch odpustia len tak jeden mesiac keď nezaplatíš ? ;)
Eríček
23.08.13,20:46
to bubkoch: Tak čo potom navrhuješ ? Ako to riešiť aby sa to dostalo k exekútorovi ? Vďaka
bubkoch
24.08.13,08:01
ericek: ako ? no vsak hned po nezaplateni prveho vyzivneho chod osobne za najblizsim excekutorom ... on uz bude vediet co treba ...