Hana Podhorecka
18.08.13,10:23
Pracuji vic jak 2roky v jiste firme. V Maji tohoto roku se tu zmenili majitele s tim, ze muj byvaly sef stale vlastni 51procent firmy. Nema ale moznost jakkoliv zasahovat, konatelem firmy je druhy spolecnik. Ted nastala takova situace, ze se mezi sebou nedokazou na nicem dohodnout a vetsinovy majitel, muj ex sef, se mi zacal vyhrozovat, ze pokud mu nepomuzu , tak mi da zaplatit veskere manko a to i tovaru, ktery tu nikdy nebyl. Muze po me narokovat uhradu "skody" , kdyz neni konatelem a nema narok ani na trzby?
blavaciko
18.08.13,09:17
pokial vlastni 51% spolocnosti, vzdy ma moznost zasahovat... nie je nic jednoduchsie ako odvolat doterajsieho konatela a vymenovat ineho (ma predsa 51% firmy)
Nahradu akejkolvek skody po tebe moze pozadovat len zamestnavatel, teda spolocnost s.r.o., nie on, ako jej vlastnik
Hana Podhorecka
18.08.13,09:38
A právě te s.r.o. Je většinový vlastník. Mam jinou možnost než odstoupení od hmotné odpovědnosti s odvoláním na skladové hospodářství (inventury tu vždy byly jen na oko)?
blavaciko
18.08.13,17:29
Podstatne je, ze 51% vlastnik tvrdi, ze nema moznost zasahovat do chodu firmy... tomu naozaj nerozumiem...
V pripade, ak ti zamestnavatel neopravnene siahne na mzdu (napriklad si odpocita nejaku "skodu" ktoru si mu "sposobila" obrat sa urychlene na inspektorat prace, pripadne urad prace, ktory ti v situacii pomoze... "odstupit od hmotnej zodpovednosti" sa len tak jednoducho neda

V com mas pomoct vacsinovemu majitelovi firmy? Ved nech odvola konatela a dosadi si ineho... jednoduche riesenie