bublinka541
18.08.13,18:10
Máme psíka Lhasa Apso, tento rok v novembri bude mať 10 rokov, posledné dva mesiace mu začali padať zúbky. Prvý mu vypadol pred dvoma mesiacmi, teraz pred dvoma dňami mu začala krvácať papulka, zistili sme, že mu krvácajú tri horné zuby. Nekrváca mu to stále, nemá asi ani bolesti, lebo sa v pohode naje. Pred tromi rokmi mu čistili kameň a veterinár nám vtedy rovno povedal, že ma paradentózu. Veľmi dlho sa prebúdzal a teraz rozmýšľame, že by sme mu to išli dať vytrhnúť, ale to ho vraj musí uspať. Bojíme sa, že sa nám nepreberie. Veterinár nám aj povedal, že je to na nás, že tie zúbky vypadnú aj samé, lebo držia fakt už len na posledku. Máme vyčkať, keď ho to nebolí alebo to máme risknúť s uspatím?
kopretinka
18.08.13,16:25
no to tu nikto nerozhodne........máme ti povedať,daj ho uspať? a keď sa nepreberie,tak vina bude na nás? či ako?
alaya1
18.08.13,16:39
Ak pes nepocituje bolest, davala by som mu len kasovitu stravu, kym zuby vypadnu. V tom veku je to bezne, ze zuby uz vypadavaju. A ak je pes kludny, a ako pises zuby su uz skoro vykyvane, netreba uplnu anestezu, staci sedacia.
bublinka541
18.08.13,17:18
nemyslela som to tak, chcela som sa len opytat ci s tymi zubami niekto nema skusenosti, ci mu to nejako vypadne alebo co.. musis chapat, ze som z otho ja sama na nervy a potrebovala som poradit.
bublinka541
18.08.13,17:21
dakujem, na kasovitej je. zlakli sme sa skor tej krvy, lebo zubok predtym mu vobec nekrvacal a v pohode bypadol za par dni sam, ale toto ma tri naraz a este aj vedla seba.
erik555
18.08.13,17:41
"Veterinár nám aj povedal, že je to na nás, že tie zúbky vypadnú aj samé, lebo držia fakt už len na posledku."
kopretinka
18.08.13,18:32
tomu nášmu tiež občas tečie krv....má veľa kameňa....