twetty89
18.08.13,22:10
chcem sa spytat, ked sa vyda exekutorsky prikaz a ja vlastnim len stare auto mozu napadnut majetok mojich rodicov? dakujem
Mila123
18.08.13,20:16
nie, pokiaľ aj oni nie sú dlžníci.....
exekútor najskôr pôjde po tvojom plate.....
twetty89
19.08.13,19:57
uz mi siahol nie rodicia nie su dlznici ale mam u nich trvaly pobyt a kedze sa jedna o vyssiu sumu a mne nemaju co zobrat ci nesiahnu na ich majetok. ani splatkovy kalendar mi neschvalil
bodliak
13.09.13,04:04
Na majetok rodičov, súrodencov, susedov ... siahnuť nemôže.

Najskôr zablokuje Tvoj majetok - účty v bankách, nehnuteľnosti na katastri, autá v evidencii, všetko čo je na Tvoje meno. Potom si cez Socialnu Poisťovňu zistí, kde pracuješ a siahne Ti na plat.
To spraví z kancelárie.

Ak nebude úspešný, bude hľadať ďalej.

Na adresách ktoré nájde (trvalý pobyt, prechodný pobyt) môže zabaviť všetko, o čom sa bude oprávnene domnievať, že by to mohlo byť Tvoje.
To "oprávnene domnievať" je ten problém. Niekto rozmýšľa, no väčšinou berú hlava - nehlava, lebo oni tým nič neriskujú.
Oprávnený vlastník takto zabaveného majetku musí potom rozhodnutie exekútora napadnúť žalobou a to sú nepríjemnosti...

Ak Ti teda hrozí, že to dopadne takto, asi by som na Tvojom mieste zmenil trvalý pobyt, alebo aspoň odpratal všetko, čo nemá jasne a ľahko dokázateľného majiteľa,
nedržal (rodičia) v byte šperky, hotovosť, a iné cennosti.