rutto
19.08.13,09:09
24.8 2013 mi končí RD a zaroveň pracovný pomer.Bude mi vyplatené odstupné a preplatená zostávajúca dovolenka.chcela som však čerpať aspoň jeden deň dovolenky ale účtovníčka tvrdí že nemôžem kedže zamestnávateľ kde som pracovala už neexistuje.Pomôžte prosím ten jedeň deň dovolenky som chcela čerpať kvôli prípadnej evidencii na UPSVR
Tweety
19.08.13,07:13
Ak už zamestnáv. nie je, dovolenku si nemáš u koho vyčerpať. Pri skončení PP Ti ju teda zamestnáv. musí preplatiť. Nárok na podporu Ti vznikne.
rutto
19.08.13,07:22
ďakujem..podpora v nezamestnanosti sa mi bude počítať teda z minimálnej mzdy?kedže v Pz mám uvedenú minimálnu mzdu.Pred nástupom na MD som mala DP teda som poberala najvyššiu materskú má DP vplyv aj na podporu v nezamestnanosti?
Katy a R
19.08.13,07:29
zrejme si kôli materskej aj tak mala len nemocenské poistenie (ako DPO) ???
rutto
19.08.13,07:35
áno..takže to nemá žiadny vplyv na PvN
Tweety
19.08.13,07:41
Platila si len NP, to na výšku podpory nemá vplyv.
ivka70
19.08.13,07:53
To by ma zaujimalo, kto ti ide preplatit dovolenku a odstupne, ak firma neexistuje.
to ti mali vyplatit v case, ked firmu zrusili.
Kde si momentalne evidovana ako zamestnanec? Aka uctovnicka ti ide vyplacat tieto naroky?
veronikasad
19.08.13,07:54
Kto ti bude prepláca dovolenku a vyplácať odstupné, keď zamestnávatel neexistuje ? Oznámila si písomne (mesiac vopred) ukončenie RD a nástup do práce ?
rutto
19.08.13,08:01
Ešte som na RD do 24.8.2013..Konateľ firmy kde som pracovala je konateľom inej veľkej firmy a účtovníctvo nám robili účtovníčky druhej firmy,povedali ,že to majú všetko už uzatvorené ...tak ja neviem
Tweety
19.08.13,08:09
Ešte teraz PP trvá, takže sa dohodni, že nastúpiš a budeš čerpať dovolenku.
rutto
19.08.13,08:14
oznamila dnes mi volali že dostanem odstupne a dovolenku mi preplatia ,že čerpať nemôžem ,konateľ firmy kde som precovala je konateľ aj inej firmy možno to vyplatia oni,ja neviem
Zajtra mi zavolá či by som si teda mohla čerpať aspoň jeden deň.povedala ,že čo sa týka firmy ,ktora zanikla ,že všetko majú uzatvorené.
rutto
19.08.13,08:16
To som im navrhla ale nemám kam nastúpiť,že nemám u koho čerpať dovolenku...tiež mi je to divné keď sa môže dovolenka preplatiť prečo by sa nemohla čerpať?
ivka70
19.08.13,08:24
Ty musis byt niekde evidovana ako zamestnanec na RD, jednoducho ak ta z povodnej firmy odhlasili a nedali ti vypoved vtedy, tak ta museli do nejakej firmy prihlasit, ktora asi prebrala jej prava a povinnosti. cize by ta mohli na ten jeden den prihlasit opat a nechat cerpat dovolenku.
Uz si podpisala dohodu o skonceni PP?
A s akou firmou?