mato
01.10.04,16:22
ahojte,
potreboval by som poradit - potrebujem co najskor ukoncit svoje sucasne zamestnanie. podal som k 30.9. vypoved podla par. 61 zakonnika prace ako "poistku", problem je vsak ten, ze zamestnavatel nevyzera velmi nakloneny nejakej dohode o odchode v skorsom termine. je nejaka sanca, ako by som to mohol docielit? myslim napriklad nieco ako vybratie dovolenky (za cely rok som cerpal iba 4 dni), alebo nieco podobne.. moze mi zamestnavatel odmietnut umoznit vycerpat dovolenku a "prinutit" ma pracovat este 2 mesiace a potom mi ju preplatit? vopred dakujem za vsetky napady :)
mato
Luba2
01.10.04,19:26
Môže sa stať aj to, že Ti dovolenku čerpať neumožní, nakoľko čerpanie celej výmeru dovolenky určuje zamestnávateľ. Ak jednoducho do roboty nenastúpiš, bude Ti písať absenciu a postupne Ti dovolenku bude krátiť, čiže prídeš aj o peniaze za nevyčerpanú dovolenku /normálne by Ti ju pri odchode preplatil/ a ak Ti bude vedieť vyčísliť škodu, ktorú si mu absenciami spôsobil, tak bude od Teba žiadať ešte i náhradu škody. /nestáva sa to úplne bežne, aspoň ja nemám také skúsenosti, ale môže sa stať aj to/.
monika-s
02.10.04,16:04
Prikláňam sa k názoru Luby. Zamesnávateľ má možnosť uplatniť 2-mesačnú výpovednú dobu a tiež som sa už stretla s názorom o "náhrade škody". Skús radšej ešte nejaký pokus o dohodu.