macula
19.08.13,08:17
Ahojte, prosim o radu, vystavili sme dobropis v tuzemsku bez DPH ( sme platcovia DPH), co zakon umoznuje, uvadzam tento opraveny zaklad dane aj v danovom priznani DPH (Oslobodene dodanie tovaru a sluzieb r.15)?
cejo
19.08.13,12:08
Dobropis bez DPH môžete vystaviť iba v prípade, že to máte písomne dohodnuté (§25/6). Čo sa týka samotného daňového priznania, keďže podľa § 25/6 nedochádza takýmto postupom k oprave základu dane, tak potom takýto dobropis nie je nutné uvádzať do daňového priznania k DPH.
macula
19.08.13,12:20
mame to pisomne dohodnute v zmluve a dakujem za odpoved, potrebovala som sa uistit :)