madlin
19.08.13,11:06
Kúpila som pred dvoma dňami nástenné dekoratívne hodiny do obývacej izby, ale po zavesení na stenu sa mi nepáčia /proste nezapadli mi do tohto priestoru/. Poraďte prosím, je možnosť ich vrátiť do 7 dni bez akéhokoľvek dôvodu? Prosím o urýchlené rady, bude ma tlačiť časová tieseň. Vopred Vám ďakujem.
avalik
19.08.13,09:09
ak si kupila v kamennej predajni nie - je na voli predajcu, ci ti umozni vymenit tovar za iny

ak si kupovala cez internet mas pravo na vratenie tovaru do 7 pracovnych dni - sposob najdes v obchodnych podmienkach predajcu
madlin
19.08.13,09:21
Vrele dík za skorú odpoveď. Nekupovala som cez net, ale u nás v klenotníctve. Bola som na važkách, či mi budú ladiť s interiérom. Možno, že ma aj tak trochu ovplyvnili aj predavačkyi, že pôsobia jednoducho a mali by ladiť do každého moderne zariadeného priestoru / na mňa pôsobia rušivo/. Idem si preštudovať obchodné podmienky predajcov.
avalik
19.08.13,09:30
no nemas co studovat, ked si kupila priamo v predajni - na vratenie nemas narok, mas narok na reklamaciu v pripade vady, ale to, ze ti hodiny neladia s interierom nie je vada tovaru
ivka70
19.08.13,09:41
Mozes sa s nimi skusit dohodnut, ci ti ich nevymenia za nieco ine. Vratenie penazi v mensich obchodoch zvycajne neprichadza do uvahy, vacsie retazce to skor mavaju vo svojich obch. podmienkach ako zakaznicku vyhodu.
madlin
20.08.13,08:58
Dik za všetky Vaše odpovede. už som sa telefon. dohodla a vo štvrtok môžem doniesť späť hodinky a vymeniť ich za iný továr. Povedala som im pravdu ako to je a vyšli mi v ústrety. Pravdepodobne kúpim 5-ročnej vnučke zlaté naušnice. práve pred mesiacom strátila 1 náušnicu, takže to už bude darček pod stromček.
Dáša_
20.08.13,10:10
vždy je super, keď sa dá dohodnúť. A fakt je často lepšie povedať priamo pravdu a nevymýšľať. Je fajn, že to takto pre teba dopadlo.
misoft
20.08.13,14:56
...............už som sa telefon. dohodla a vo štvrtok môžem doniesť späť hodinky a vymeniť ich za iný továr. ........................
Nabudúce: dvakrát meraj, raz rež......... teda najskôr sa pozri, či ladí, potom kupuj. Obchodník totiž nie je dvakrát rád z takýchto zákazníkov, ktorí sa rozhodnúť nevedia a tovar vrátia zo "subjektívnych" pocitov.
madlin
22.08.13,08:13
A ako sa prosím ťa pozriem, či to ladí, keď nie som s ňou doma v obyvke?Aj ja som pevne verila, že mi dobre zapadne do tohto priestoru. Nie každý si vie predstaviť ako to bude v skutočnosti vyzerať. Dobre to povedala "DAŠA", ak sme k sebe ľudský a neklameme sa navzájom, tak vždy sa dá dohodnúť.
dmc
22.08.13,09:19
dmc: ked som nerozhodny a nemam na vec jasny nazor - vecsina mobilov ma fotak. Vec si odfotim - pridem domov - vystriem ruku smerom kde si chcem hodiny zavesit a cumim na fotku cumim..a cumim.... a beriem..neberiem.
madlin
23.08.13,06:43
Tak to je teda rada, s ktorou neviem, kto by si takto vedel pomôcť pri výbere. To je ako keby som prirovnávala slona o myške. Ak to tak doma robíš a ti to vychádza, tak potom klobúk dole.